Dzień Bez Telefonu Komórkowego: Co pracownicy robią na smartfonach w biurze?

Wydaje się, że smartfony zamiast podwyższać wydajność pracowników w pracy, obniżają ją. Co pracownicy robią na telefonach komórkowych w biurze?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dzień Bez Telefonu Komórkowego: Co pracownicy robią na smartfonach w biurze?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 lip 2016 14:35


Pracownicy nierzadko marnują czas w pracy. Często przerwy na kawę, plotki czy przeglądanie internetu pochłaniają sporą część ich czasu pracy. Do tego dochodzą smartfony, które (jak wynika z najnowszego badania serwisu CarrerBuilder) posiada aż 8 na 10 pracowników (83 proc.). Z kolei 82 proc. musi trzymać je w miejscu pracy w zasięgu wzroku.

Czytaj też: Blisko dwie trzecie menedżerów aprobuje prywatę w pracy, jeśli nie wpływa na efektywność pracowników

Choć zaledwie 10 proc. osób twierdzi, że smartfony obniżają produktywność w pracy, to aż 2/3 badanych przyznaje się, że używa telefonu komórkowe podczas pracy przynajmniej kilka razy dziennie.

Co pracownicy robią na komórkach w biurze? 65 proc. osób wysyła prywatne wiadomości. Z kolei połowa (51 proc.) sprawdza prognozę pogody. 44 proc. zatrudnionych czyta wiadomości – by być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie.

Czytaj też: Co drugi pracownik przyznaje się do problemów z dekoncentracją i marnowania czasu w pracy

24 proc. pracowników robi zakupy przez internet. Tyle samo osób czas pracy poświęca na gry zainstalowane na smartfonie. 12 proc. sprawdza mapę - jak dojechać do wybranego celu. Natomiast 7 proc. zatrudnionych plotkuje przez telefon.

4 proc. pracowników podczas pracy odwiedza strony internetowe dla dorosłych, a 3 proc. - randkuje.

*Badanie zostało przeprowadzone wśród 2 186 menedżerów HR oraz 3 031 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.