Dotacje, startupy: Są pieniądze na rozwój startupów

• Od 22 czerwca br. do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności biznesowej w Polsce Wschodniej.
• Mogli będą się starać także o pierwszą sprzedaż innowacyjnych produktów lub usług.
• Do rozdysponowania jest w sumie 65,6 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dotacje, startupy: Są pieniądze na rozwój startupów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 maj 2016 18:51


"Chcemy nie tylko zatrzymać w Polsce Wschodniej młodych i zdolnych ludzi, ale i przyciągnąć osoby, które wyjechały z makroregionu, jak również wszystkich tych, którzy szukają atrakcyjnego miejsca do lokowania biznesu" - podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Jak wyjaśnił resort rozwoju, Platformy startowe to kompleksowy program wsparcia młodych, przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na biznes i innowacyjny produkt. Na ten cel przeznaczono 200 mln euro z programu "Polska Wschodnia".

"Zgłoszono już ponad 650 pomysłów na innowacyjny biznes. Autorzy najlepszych koncepcji mogą starać się nawet o 800 tys. zł na rozwój swojej działalności. Od 22 czerwca 2016 r. do 21 lipca 2017 r. na ich wnioski będzie czekać Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości" - podało ministerstwo.

Czytaj też: Hamryszczak: Chcemy, by Polska była postrzegana jako kraj startupów

"Wsparcie młodych przedsiębiorców w takim zakresie i na taką skalę nie było jeszcze realizowane w naszym kraju. Dlatego najpierw mamy pilotaż z budżetem 20 mln euro. Zostanie on oceniony. Wprowadzimy ewentualne zmiany i będziemy kontynuować projekt. Na dalsze wsparcie startupów przekażemy 180 mln euro z programu Polska Wschodnia" - dodał wiceszef resortu.

Ministerstwo Rozwoju podkreśliło, że ogłoszony konkurs dotyczy drugiego etapu wsparcia startupów, którzy mają już "gotowy do wejścia na rynek produkt oraz stworzony i zweryfikowany rynkowo model biznesowy opracowany pod skrzydłami Platform startowych".

Resort przypomniał ponadto, że młodzi ludzie z całej Polski, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes, wciąż mogą zgłaszać się do jednej z trzech Platform startowych: Hub of Talents - Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, TechnoparkBiznesHub - Kielecki Park Technologiczny oraz Connect - Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Arekk 2017-11-15 09:02:13

Chętnie bym zainwestował w startupy na giełdzie startupstock.eu. Czekam na start i więcej informacji w mediach społecznościowych chwilowo. Może okaże się lepsze niż Kickstarter. Jest podobno gwarancja ruszenia notowań, a później lokowanie akcji i zdobycie zainteresowania leży w interesie startupu. To uważam za uczciwe rozwiązanie. Z tego powodu głównie wspieram projekt.

artmetic ekonsulting 2016-06-10 01:06:08

Projekty dla start-upów, pozyskiwanie dotacji UE i pożyczek unijnych: artmetic.pl