wnp.pl

Doradca restrukturyzacyjny będzie pomagać firmom w tarapatach

0 0
Doradca restrukturyzacyjny będzie pomagać firmom w tarapatach
Istota przełomowej zmiany w ustawie polega na tym, że doradca restrukturyzacyjny będzie uprawniony do prowadzenia działalności komercyjnej. Fot. Robert Couse-Baker/ Flickr, lic. CC BY 2.0

Od stycznia 2016 roku firmy będą mogły skorzystać z usług doradczy restrukturyzacyjnego. Przewiduje to nowa ustawa restrukturyzacyjna, która wchodzi w życie od nowego roku.

Doradca będzie kontrolował działalność dłużnika, wspomagał proces negocjacji i zawierania układu, a następnie jego realizacji.

Jak wyjaśnia Andrzej Głowacki, przewodniczący rady nadzorczej DGA Centrum Sanacji Firm, istota przełomowej zmiany w ustawie polega na tym, że doradca restrukturyzacyjny będzie uprawniony do prowadzenia działalności komercyjnej.

Zgodnie z zapisami ustawy będzie mógł świadczyć usługi z zakresu doradztwa przy restrukturyzacji i upadłości przedsiębiorstw. - Zmiana jest fundamentalna, gdyż uprzednio syndyk realizował zadania wyłącznie na zlecenie sądu. Zarówno funkcje syndyka, tymczasowego nadzorcy sądowego, nadzorcy sądowego jak i zarządcy były następstwem postanowienia sądu - tłumaczy Andrzej Głowacki.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.