Dobry szef nie jest ani zbyt przyjacielski, ani nadmiernie władczy

Stres bywa motywujący, ale trzeba umieć go kontrować. Pieniądze w pracy to nie wszystko i wcale nie są najlepszą motywacją. Pracodawcy coraz bardziej wkraczają w prywatność swoich pracowników, ale ci są także znacznie bardziej świadomi niż kiedyś.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobry szef nie jest ani zbyt przyjacielski, ani nadmiernie władczy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 wrz 2014 21:33


W pierwszej części debaty „Przyjazne Miejsca Pracy”, zorganizowanej przez GazetaPraca.pl dyskutowano o właściwej granicy między życiem prywatnym i zawodowym.

Czytaj też: Destrukcyjni menedżerowie odstraszają najlepszych pracowników

Czy chodzi o to żeby totalnie uzależnić się od firmy? – pytał prowokacyjnie prowadzący dyskusję Bartosz Sendrowicz, dziennikarz GazetaPraca.pl. – Intencja jest taka, żeby było dobrze, żeby pracownik chciał z nami zostać, żebyśmy go odciążyli – wyjaśnia Karolina Radziszewska. – Dalszą konsekwencją tego jest właśnie taka złota klatka – dodaje.

Osobowość szefa – czy to ważne?

Oprócz motywacji finansowej i benefitów, zaproszeni goście wskazywali na sposób zarządzania personelem i osobowość szefa jako kluczowe czynniki decydujące o zmianie miejsca pracy.
Może nawet nie osobowość szefa, ale dopasowanie do zespołu, otwartość, nienadużywanie władzy powodują, że ludzie są lojalni w stosunku do swojego miejsca pracy i nie poszukują innego – wyjaśniła Karolina Radziszewska, dyrektor personalny Randstad.

Czytaj też: Nie każdy szef jest dobrym przywódcą i liderem

Katarzyna Partyga, HR Country Manager Boston Consulting Group zwróciła uwagę na charyzmę jako niezbędną cechę idealnego szefa. – Pracownikom pomaga, jeśli szef jest w stanie pociągnąć za sobą tłumy – podkreślała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.