Dobre perspektywy dla działów finansowych

Dyrektorzy finansowi polskich firm są zadowoleni z funkcjonowania swoich działów. Uważają, że w ciągu dwóch lat zmaleje ilość pracy związanej z przetwarzaniem transakcji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobre perspektywy dla działów finansowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

17 wrz 2015 8:52


Z funkcjonowania działów odpowiedzialnych za zarządzanie finansami jest zadowolonych ok. 60 proc. respondentów badania "Nowoczesne finanse inteligentnym wsparciem biznesu". Przeprowadziło je KPMG wśród 120 dyrektorów finansowych z polskich firm reprezentujących wszystkie gałęzie gospodarki - informuje "Puls Biznesu".

Za mocne strony uznano wypełnianie obowiązków księgowych, sprawozdawczych, a także bankowych i skarbowych. Wymieniło je ponad 60 proc. ankietowanych. 53 proc. pozytywnie też oceniło umiejętność efektywnej komunikacji z zarządem, w większości przewidując, że ich zespoły w najbliższych 5 latach odegrają coraz większą rolę w rozwoju i wspieraniu realizacji strategii biznesowej firm.

W ocenie 70 proc. dyrektorów finansowych, firmy, które przykładają wagę do integracji działów finansowych i zarządzania ryzykiem, osiągają większą efektywność w podejmowaniu szybkich i bardziej wyważonych przedsięwzięć. Respondenci zapowiadają, że ich wysiłki we wsparcie decyzyjne wzrosną w ciągu dwóch lat, a ilość pracy związanej z przetwarzaniem transakcji zmaleje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.