Dell zaoszczędzi rocznie 12 mln dolarów pozwalając pracować z domu

• Już dziś co czwarty pracownik koncernu pracuje z domu, do roku 2020 ten odsetek ma wzrosnąć dwukrotnie.
• Dzięki temu Dell mógł zredukować powierzchnię biurową i obniżyć koszty. Na dojazdach zaoszczędzą też sami pracownicy.
• Zdaniem szefostwa Della praca zdalna nie obniża natomiast produktywności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dell zaoszczędzi rocznie 12 mln dolarów pozwalając pracować z domu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 cze 2016 18:11


Amerykański producent komputerów Dell dzięki wprowadzeniu modelu pracy zdalnej oszczędza 12 mln USD rocznie na kosztach związanych z utrzymaniem nieruchomości - informuje CNN.

Obecnie 25 proc. pracowników Dell'a pracuje z domu przez cały czas lub kilka dni w tygodniu. Korporacja chce zwiększyć ten odsetek do 50 proc. przed 2020 rokiem.

Pracownicy, który przychodzą do biura tylko raz lub dwa razy w tygodniu nie potrzebują własnego biurka, wystarczy że np. przed pojawieniem się w biurze zarezerwują miejsce do pracy. Dzięki temu Dell mógł zredukować powierzchnię biurową i obniżyć koszty.

Koncern poinformował, że jego pracownicy, którzy średnio pracują z domu 10 dni w miesiącu, oszczędzają na kosztach dojazdu ok. 350 USD rocznie. W swoich analizach Dell poszedł jeszcze dalej o ogłosił, że dzięki pracy zdalnej zmniejszył się ślad węglowy, czyli całkowita emisja gazów cieplarnianych wywołana zarówno przez pracowników, jak i pomieszczenia biurowe.

Osoby zatrudnione w Dell'u, które zdecydowały się pracować z domu, łącznie pokonują rocznie o 136 mln mil mniej. Oznacza to, że emitują o 35 tys. ton metrycznych mniej gazów cieplarnianych. To tak, jakby usunąć z dróg 7,4 tys. samochodów.

Mohammed Chahdi, dyrektor personalny w Dell twierdzi, że praca zdalna nie obniżyła produktywności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.