Delegacje służbowe - podróżujący chcą większej samodzielności

0 0
Delegacje służbowe - podróżujący chcą większej samodzielności
Praciwnicy lubią też łączyć służbowe i prywatne cele wyjazdów oraz przedłużać delegacje, żeby mieć czas na zwiedzanie. /Fot.

Zgodnie z wynikami badania firmy Amadeus pracownicy wyjeżdżający na delegacje chcą większej samodzielności i uproszczenia firmowych procedur. Większość badanych zna politykę podróży swojej firmy, ale część przyznaje, że nie zawsze przestrzega jej zasad.

Firma Amadeus, dostawca rozwiązań informatycznych podnoszących efektywność podróży, opublikowała wyniki badania opinii pracowników polskich firm i instytucji na temat delegacji służbowych. Wskazują one, że pracownicy są gotowi samodzielnie organizować sobie wyjazdy, ale jednocześnie oczekują, że proces ten będzie przebiegać w sposób szybki i prosty.

W czasie podróży cenią taki dobór miejsca noclegu i środków transportu, który pozwoli im w efektywny sposób wykorzystać czas wyjazdu na spotkania służbowe. Jednocześnie przyznają, że nie zawsze przestrzegają wymaganej przez pracodawcę polityki podróży. Lubią też łączyć służbowe i prywatne cele wyjazdów oraz przedłużać delegacje, żeby mieć czas na zwiedzanie.

Kierownicy i dyrektorzy

Jako wyjeżdżający służbowo najczęściej były wskazywane osoby na stanowiskach kierowniczych. Aż 6 na 10 badanych przyznało, że zarządza zespołem. W delegacje najczęściej wyjeżdżają kierownicy (29 proc. respondentów), dyrektorzy (16 proc.) lub prezesi (5 proc.).

Pracownicy pełniący inne funkcje - specjaliści, przedstawiciele handlowi czy inspektorzy, znajdują się natomiast w mniejszości, co potwierdza, że osoby znajdujące się wyżej w hierarchii podróżują służbowo relatywnie częściej.

Częstotliwość i czas trwania wyjazdów

Jeśli chodzi o częstotliwość delegacji, pracownicy deklarują, że podróżują najczęściej kilka razu w roku (53 proc. odpowiedzi). Pracowników wyjeżdżających częściej jest stosunkowo mniej – 17 proc. jest w delegacji średnio raz na miesiąc, a 30 proc. – kilka razy w miesiącu.

Wyjazdy są też najczęściej krótkie – zazwyczaj trwają jeden dzień bez noclegu (39 proc.) lub dwa dni z noclegiem (38 proc.). Zdecydowana większość to podróże krajowe - 82 proc. badanych deklaruje, że wyjeżdża w różne miejsca w Polsce, 30 proc. – że podróżuje na terenie Unii Europejskiej, a zaledwie 6 proc. – że dociera w inne regiony świata.

Czytaj też: Jak oszczędzić na delegacjach? Najlepiej zatrudnić menadżera podróży

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.