Czym się zajmują menedżerowie?

Aż 42 proc. swojego czasu pracy, to jest jakieś 1-2 dni w tygodniu, menedżer poświęca na rozwiązywanie konfliktów - podaje organizacja Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czym się zajmują menedżerowie?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 sty 2015 12:10


Jak donosi ISBNews, menedżer trwoni swój czas i energię na zajmowanie się rozwiązywaniem konfliktów w firmie i jej otoczeniu. - Co więcej, aż 20 proc. swojego czasu pracy, kadry kierownicze spędzają na czynnościach sądowych - mówi dla ISBNews Katarzyna Rózicka z Pracodawców RP.

Jak tłumaczy, konflikty i spory zdarzają się wtedy, gdy jesteśmy zdenerwowani, pod presją terminów, oczekiwań klientów i przełożonych.

Czytaj też: Chcesz pokoju w pracy? Szykuj kłótnię

- Bywa, że kwestia sporna, utarczka lub czyjeś nieodpowiednie zachowanie przeradza się w konflikt, który destabilizuje pracę. Takie sytuacje zdarzają się codziennie w wielu polskich firmach. Jeśli nie są w porę zdiagnozowane, powodują znaczne straty społeczne i ekonomiczne – wskazuje Katarzyna Rózicka.

Czytaj też: Konflikt międzypokoleniowy istnieje, bo menedżerowie źle zarządzają różnorodnością?

Prewencją konfliktów, ich diagnozowaniem i rozwiązywaniem zajmuje się Centrum Wsparcia Przedsiębiorców (CWP), jednostka organizacyjna Pracodawców RP, która powstała w ramach projektu pn. „Budowa Centrum Wsparcia Przedsiębiorców Pracodawców RP – dialog społeczny poprzez mediacje" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiejwramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.