Czy Zuckerberg jako szef zasługuje na lajka?

0 0
Czy Zuckerberg jako szef zasługuje na lajka?

Jak się pracuje z założycielem i CEO Facebooka, największego serwisu społecznościowego świata? Jaki jest styl zarządzania Marka Zuckerberga i czy... da się go lubić?

Mimo młodego wieku Zuckerberga (obecnie ma 30 lat), jego rządy charakteryzują się zdecydowanym profesjonalizmem. W praktyce oznacza to, że jest szefem wymagającym, o niskiej wrażliwości emocjonalnej względem swoich pracowników. Poza tym Zuckerberg cierpi na zespół Aspergera - podaje "Business Insider".

Czytaj też: W Facebooku i Google cotygodniowe spotkania z CEO to norma

Andrew Bosworth, który prowadził niegdyś bloga "Pracując z Zuckerbergiem" charakteryzuje CEO Facebooka następująco: Zuckerberg oczekuje debaty, nie jest sentymentalny, trudno odwieść go od realizacji beznadziejnych pomysłów - on żyje w pełni swoimi ideami, wszystko co wydaje mu się słuszne wdraża w życie, bez względu na okoliczności.  Ale jest też dobrym szefem dla ludzi, którzy chcą się rozwijać - popycha ich do przodu.

- Zawsze, kiedy odwiedzam główną siedzibę, jest w pracy i omawia coś ze swoimi inżynierami. Bez jego wiedzy nic się tam nie dzieje - mówiła w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Nicole Mendelsohn, wiceprezes Facebooka i szefowa firmy na Europę i Bliski Wschód.

Podkreśla, że jest bardzo otwarty w kontaktach wewnątrzfirmowych. - Każdego tygodnia w piątek mamy ogólnofirmową sesję pytań i odpowiedzi, w czasie której menedżerowie z całego świata mogą mu zadać każde pytanie - wyjaśnia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.