Czterobrygadówka w PKN Orlen, Polak na czele Carlsberga, wybory samorządowe. Tym żyliśmy w ubiegłym tygodniu

Czym żyliśmy w mijającym tygodniu? Co ważnego się wydarzyło z punktu widzenia ludzi związanych z HR, interesujących się rynkiem pracy, zarządzaniem ludźmi?

Autor: jk 28 lis 2014 13:59

REKLAMA

Czterobrygadówka w Orlenie

W tym tygodniu Krystian Pater, członek zarządu PKN Orlen ds. produkcji, oficjalnie poinformował przedstawicieli związków zawodowych, że płocki koncern wprowadzi czterobrygadowy system czasu pracy, w miejsce obowiązującego systemu pięciobrygadowego.

Przejście na system czterobrygadowy oznacza nieunikniony spadek zatrudnienia w produkcji (w samym Orlenie to dziś około 1700 pracowników, a w Anwilu Włocławek kolejne 900 osób, nie licząc takich spółek z grupy jak Orlen Oil, Basel Orlen Polyolefins czy Orlen Laboratorium).

Co na to związkowcy? - Dajemy sobie kilka dni do namysłu przed podjęciem decyzji: czy dalej dyskutować z pracodawcą na temat nowego systemu, w myśl zasady "nic o nas bez nas", czy też wybrać raczej zaostrzenie form protestu przeciwko planom Orlenu - mówi Bogdan Żulewski, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w PKN Orlen. (fot. Orlen.pl)

Czytaj też: Bogdan Żulewski, Orlen: Nie chcemy zrezygnować z pięciobrygadowego systemu pracyREKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.