Czego pragną pracownicy? Oto 10 najbardziej pożądanych rzeczy

Największy sukces odnoszą te firmy, które utrzymują wysoki poziom zadowolenia wśród swoich pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czego pragną pracownicy? Oto 10 najbardziej pożądanych rzeczy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 lip 2015 10:28


GoWork.pl przeprowadziło anonimową ankietę wśród osób odwiedzających stronę z opiniami o pracodawcach i na tej podstawie przygotowało listę rzeczy najbardziej pożądanych przez pracowników.

Godne wynagrodzenie

Ponad 43 proc. badanych uznało, że to właśnie wynagrodzenie jest najistotniejszą kwestią,na jaką uwagę powinien zwrócić pracodawca. Nic w tym dziwnego. Pracownicy muszą zapewnić byt sobie i swoim rodzinom, więc pensja i jej wysokość jest bardzo ważna. Lepiej płacić pracownikom trochę ponad średnią i pozwolić im skupić się na pacy niż ciągle tracić wartościowych pracowników, którzy przechodzą do konkurencji.

Czytaj też: Jak stworzyć skuteczny program motywacyjny?

W przypadku gdy dana organizacja stosuje system premiowy, należy pamiętać, że podstawa powinna zapewnić godną egzystencję. Już dawno stwierdzono, że nawet jeżeli firma daje możliwość uzyskania wysokich premii, ale oferuje absolutnie minimalną podstawę, pracownicy mają słabszą motywację, nie potrafią skupić się na zadaniach, a gdy tylko mają okazję, wybierają stabilniejszą formę zatrudnienia.

Jasno określone cele

Nie tylko długo-perspektywiczna wizja firmy, ale jasno sprecyzowane zadania krótkookresowe znacznie ułatwiają pracę. Łatwiej rozplanować obowiązki, jeżeli wiemy do czego mamy dążyć w najbliższej przyszłości. Cele powinny być osiągalne, jasno określone i łatwe do zmierzenia. Dzięki temu pracownicy wiedzą na czym stoją i łatwiej wywiązać się z oczekiwań.

Przejrzystość

Wszelkie cele powinny być jasno opisane, tak by nikt z pracowników nie miał wątpliwości co do tego jakie są jego zadania. Pracownicy muszą być świadomi tego dokąd zmierza ich firma. Umożliwia to otwarta komunikacja pomiędzy pracownikiem i pracodawcą. Każda wątpliwość powinna być jak najszybciej rozwiewana i wyjaśniana. Każdy nowy projekt powinien być dokładnie omówiony, ważne też by pracodawca upewnił się, jak został zrozumiany przez jego podwładnych i czy właściwie.

Jasny kierunek firmy

Nie tylko duża wypłata i nie bonusy dodawane do pensji są najważniejsze. Pracownicy chcą wiedzieć dokąd zmierza firma, jaki jest cel ich pracy, w jaki sposób to co robią wpływa na projekt i organizację. Chcą, by ich pomysły były brane pod uwagę, czuć że ich praca przyczynia się do czegoś pożytecznego.

Czytaj też: Pracownicy Lego pracują, gdzie chcą. I to działa!

Jeżeli więc pracodawca ma niejasno sprecyzowany kierunek działania i rozwoju, będzie miał duży problem ze zmotywowaniem swojego zespołu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

crm 2015-07-31 15:38:41

odpowiednich narzędzi, które poprawiają efektywność. Pracownicy nie lubią wykonywać rutynowych powtarzalnych czynności. Od tego są dziś oprogramowania. Przykład: blog.kamee.pl Takie aplikacje bardzo usprawniają pracę.