Czego biznes oczekuje od lokalnych władz?

Prawie połowa polskich samorządów nie potrafi stwierdzić, czego od nich oczekuje biznes, i nie wspiera go. A czego oczekują przedsiębiorcy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czego biznes oczekuje od lokalnych władz?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

26 cze 2014 8:06


Aż 86 spośród 100 przedstawicieli polskich samorządów stwierdziło, że samorządy lokalne nie mają wpływu na rozwój przedsiębiorczości na swoim terenie. Co trzeci brak wsparcia tłumaczy niedostateczną ilością gotówki, a ok 8 proc. jest zdania, że nie ma do tego właściwych uprawnień - informuje "Puls Biznesu" w oparciu o badania Rzetelnej Firmy.

Ci, którzy biznes wspierają (46 proc.) robią to za pomocą ulg podatkowych, przygotowania terenów inwestycyjnych, doradztwa i poręczeń kredytowych.

Czytaj też:  Te miasta są najbardziej atrakcyjne dla biznesu

Tymczasem przedsiębiorcy od samorządowców oczekują współfinansowania inwestycji (62,8 proc.), pożyczek na rozwój działalności (53,6 proc.), pomocy we wprowadzaniu innowacji (51,8 proc.), szkoleń pracowników (34,9 proc.) oraz nawiązywania współpracy między biznesem a nauką (30,7 proc.). To wnioski z wcześniejszej ankiety Rzetelnej Firmy, przeprowadzionej na 502 przedsiębiorcach.

W odpowiedzi na to, które z tych potrzeb leżą w zakresie możliwości gmin, 40,9 proc. samorządowców odpowiada, że może współfinansować inwestycje, a 28 proc. pożyczy na rozwój przedsiębiorczości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.