Czas, wygoda i organizacja. Te elementy są istotne podczas wyjazdów służbowych

0 0
Czas, wygoda i organizacja. Te elementy są istotne podczas wyjazdów służbowych
Polacy latają do Warszawy, Rzeszowa, Wrocławia, Gdańska – jeżeli pozwala to na zmniejszenie czasu podróży i podniesienie jej komfortu. (fot.flickr.com/Sam Churchill)

• Dla Polaków bardzo ważna podczas podróży służbowych jest wygoda – i to już od momentu planowania wyjazdu. ­
• Podróże lotnicze stają się coraz popularniejsze również w przypadku wyjazdów krajowych.
• Przy wyborze hotelu Polacy kierują się położeniem, odległością od centrów konferencyjnych czy targowych.

- Nasze doświadczenia pokazują, że Polacy podczas organizacji podróży biznesowych szukają oszczędności, ale w racjonalny sposób, nigdy kosztem czasu czy wygody wyjazdu – mówi Katarzyna Kaczmarek, menedżer strefy biznes we Fru.pl. – Potwierdza to wybór linii lotniczych. Najczęściej podróżujemy z LOT-em lub Lufthansą, nawet w przypadku tras, które są obsługiwane przez tanich przewoźników - dodaje.

Chociaż rezerwacja podróży w tzw. „low costach” pozwala na sporą oszczędność, znacznie ważniejsze w przypadku podróży biznesowych okazuje się dogodne dopasowanie godzin przelotów (umożliwiające na przykład wyloty rano i powrót tego samego dnia wieczorem), umiejscowienie lotniska oraz wliczenie w podstawową cenę usług, które w tanich liniach mają status dodatkowych. ­­

Czytaj też: Podróże służbowe nie muszą być drogie. Odpowiednia polityka zmniejszy koszty o jedną czwartą

– Żeby przekonać się, dlaczego preferujemy regularnych przewoźników, wystarczy przyjrzeć się popularności lotnisk w jednym z najczęściej odwiedzanych przez podróżnych biznesowych miejsc. Wśród londyńskich portów wybieramy Heathrow, gdzie latamy dwa razy częściej niż na Luton i aż cztery razy częściej niż na Stansted. Odwrotnie niż w przypadku wyjazdów turystycznych, podczas których te przeszło dwadzieścia kilometrów więcej do centrum miasta nie ma takiego znaczenia – mówi Katarzyna Kaczmarek. ­­­

- Doskonale rozumiemy takie potrzeby i dlatego staramy się poszukiwać oszczędności w inny sposób. Przede wszystkim zawsze sprawdzamy i wykorzystujemy programy lojalnościowe, kilometrówki i cashbacki. W przypadku tych, którzy regularnie odbywają podróże służbowe, bardzo szybko zaczyna to przynosić rezultaty. Sprawdzamy też możliwość rezerwacji na lotów „na zakładkę”, łącząc dwie różne podróże, dzięki czemu pasażerowie mogą skorzystać z promocji, które normalnie by im nie przysługiwały – wyjaśnia Kaczmarek.

Czas to pieniądz

Okazuje się, podróże lotnicze stają się coraz popularniejsze również w przypadku wyjazdów krajowych. Polacy latają do Warszawy, Rzeszowa, Wrocławia, Gdańska – jeżeli pozwala to na zmniejszenie czasu podróży i podniesienie jej komfortu. Podobnie jest w przypadku wyjazdów do Niemiec.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.