Czas na szefów z ludzką twarzą

0 0
Czas na szefów z ludzką twarzą

Po epoce menedżerów - gwiazd, którzy twardą ręką rządzili swoim personelem i w błyskawicznym tempie osiągnęli ogromne zyski, przychodzi czas na ludzkich szefów.

Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej" został opisany stereotyp skutecznego menedżera: zorientowany na zysk, bezwzględny, twardą ręką dyscyplinujący podwładnych, przywódca odnajdujący się w każdych okolicznościach. Większość szefów stara się takimi być. Jak się jednak okazuje ci, którzy unikają tego rodzaju modelu, doskonale sobie radzą. Nawet jeśli nie osiągają imponujących wyników finansowych, tworzą stabilne i dochodowe firmy.

Czytaj też: Oni odnoszą sukcesy, ale pracownicy ich nienawidzą

Przykładem jest Ken Grenda, właściciel Grenda Corporation, działającej od 66 lat firmy transportowej z Australii, który ma w swojej firmie już drugie pokolenie pracowników i jednego mężczyznę, który pracuje od 52 lat. Jak tego dokonał? Na dodatki dla wszystkich pracowników, które przyznawał niezależnie od stanowiska, przeznaczył 15 mln dolarów. Przeciętna wypłata wynosiła ok. 8 tys. dolarów, ale byli tez pracownicy zarabiający 25 tys. dolarów - informuje „DGP".

Jak widać na przykładzie australijskiego przedsiębiorcy, czasem więcej korzyści przynosi firmie troska o pracowników, a nie dyscyplina. „DGP" podaje również inne przykłady szefów o ludzkich twarzach. Wśród nich znaleźli się Robert Stanzione, szef amerykańskiej firmy Arris i Anders Bouvin, menedżer ze szwedzkiego banku Handelsbanken.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • tak tak, ciekawe jak przechodzą te metamorfozę, na szkoleniach? przez nibycoaching? wiecej w tym marketingu niz rzeczywistej zmiany, w większości większej takie udawane pod nowy trend zarządzania zasobami, bo firma musi byc trendy, Jak ktoś był przez lata gorącym wyznawcą stylu zarządzania X to nagle nie stanie się wyznawcą stylu Y - będzie to tak syntetyczne jak i nieefektywne, Po prostu ludzie i szefowie sa rożni (szef tez człowiek) była era tzw. gestapowców, teraz czas na przywódców, liderów i mentorów. struktura się spłaszcza, ludzie o niewłaściwych zapędach i nawykach powinni ustąpić miejsca swoim kolegom którymi przez lata pogardzali i sobie z ich stylu pracy szydzili, (haha juz to widze...)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.