Co zwiększa efektywność menedżerów i specjalistów?

Nowoczesne narzędzia, elastyczny czas pracy, ograniczenie obowiązków administracyjnych czy komfort miejsca pracy – co najbardziej motywuje specjalistów i menedżerów?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co zwiększa efektywność menedżerów i specjalistów?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

28 paź 2015 20:43


Badanie „Efektywność a innowacyjność specjalistów i menedżerów” przeprowadzone przez HRK pozwoliło określić elementy, które mogłyby zwiększyć wydajność menedżerów. Główne ułatwienia, które wskazało 41 proc. badanych, to ograniczenie obowiązków administracyjnych oraz zwiększenie komfortu pracy.

Z kolei 40 proc. chciałoby dostępu do nowoczesnych narzędzi pracy. Dla 39 proc. efektywność mógłby zwiększyć elastyczny czas pracy.

Tego pragną menedżerowie, a na co mogą liczyć ze strony pracodawców? 58 proc. respondentów deklaruje, że mają zapewnione odpowiednie oprogramowanie i sprzęt. Do liderów należy sektor sprzętu medycznego, w którym trzy czwarte badanych może liczyć na dostęp do nowoczesnych technologii. Podobnie jest w sektorze SSC/BPO (72 proc. wskazań).

Rzadziej przedsiębiorstwa oferują specjalistom i menedżerom możliwość pracy zdalnej. Z domu pracować może 44 proc. respondentów. Najlepiej w tej kwestii mają się pracownicy IT – aż trzy czwarte z nich może wykonywać obowiązki poza miejscem pracy.

43 proc. menedżerów ma możliwość rozpoczynania i kończenia pracy o dowolnej godzinie. Z przywileju najczęściej mogą korzystać zatrudnieni w branżach: sprzęt medyczny (76 proc.), ICT (64 proc.) oraz energetyka (54 proc.). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Elvis 2015-10-29 13:06:03

Zdecydowanie, oprogramowanie jest najważniejsze. Długo zastanawialiśmy się nad systemem, który powinniśmy wdrożyć w naszej firmie (kilkaset zatrudnionych osób). Zdecydowaliśmy się na system Aura Business. Zależało nam na komplementarnym systemie, który będzie współpracował w używanym do tej pory oprogramowaniem. Po kilku miesiącach nie wiem, jak dawaliśmy sobie radę na co dzień, była to straszna prowizorka...