Co zrobić z dzieckiem podczas ferii? Pomoc szefa mile widziana

0 0
Co zrobić z dzieckiem podczas ferii? Pomoc szefa mile widziana
Ferie zimowe to trudny czas dla pracujących rodziców /fot. fotolia

Już od 19 stycznia pierwsi uczniowie z trzech polskich województw cieszą się dwutygodniowym odpoczynkiem od szkoły. A rodzice? Kombinują, kto zajmie się ich dziećmi, podczas gdy oni muszą być w pracy, bo akurat w tym czasie nie mogą sobie pozwolić na urlop.

W grudniu, przed świętami minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do dyrekcji szkół podstawowych i gimnazjalnych o zorganizowanie zajęć opiekuńczych dla dzieci podczas przerwy świątecznej.

Opieka miała być sprawowana w dni wolne od nauki, które jednocześnie nie są dniami świątecznymi i tym samym czasem wolnym od pracy rodziców. To miało pomóc rozwiązać rodzicom dylemat, kto zajmie się dziećmi, gdy oni muszą iść do pracy.

Niestety podobnego rozwiązania nie można zastosować w trakcie ferii zimowych. Jest to czas wolny zarówno dla dzieci jak i dla pedagogów szkolnych. Rodzice, którzy w trakcie ferii nie mają urlopów, muszą więc radzić sobie w inny sposób.

Pracodawca na ratunek

Zgodnie z zyskującą na popularności ideą work life balance oraz z rosnącą świadomością odpowiedzialnego zarządzania, coraz więcej firm angażuje się w kwestię zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym swojego personelu. Niektórzy pracodawcy decydują się zastosować rozwiązania takie jak organizacja półkolonii dla dzieci pracowników. Dzięki temu w trakcie przerw od zajęć takich jak ferie zimowe, czy letnie, rodzice nie muszą martwić się organizacją opieki dla najmłodszych.

Czytaj też: Jak połączyć pracę z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem?

- Widzimy bardzo duży entuzjazm ze strony pracodawców w stosunku do tego rozwiązania. Możemy śmiało powiedzieć, że aż pięć razy więcej firm zainteresowało się w tym roku organizacją półkolonii, w stosunku do roku poprzedniego. Część z nich zdecydowała się wdrożyć projekt półkolonii na ferie, część planuje zrobić to także w okresie wakacyjnym - mówi Pawlos Mandzios z firmy Baby&Care.

Jak wyglądają półkolonie?

Rodzic idąc do pracy zostawia dziecko w klubie malucha przygotowanym na potrzeby półkolonii. Czekają tam profesjonalne nianie, które opiekują się dziećmi, aż do zakończenia pracy rodziców. Podopieczni mają zorganizowaną kompleksową opiekę, zabawy oraz edukacyjne zajęcia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.