Co mają wspólnego polscy programiści z Premier League?

• Programiści z katowickiego biura Perform Group rozwijają oprogramowanie, które przyczynia się do budowy globalnego zasięgu angielskich rozgrywek Premier League.
• Katowicki zespół programistów generuje dane, uczestniczy w produkcji internetowego przekazu z meczów, dostarcza transmisje z konferencji prasowych i wspiera narzędzia, z których korzystają bukmacherzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co mają wspólnego polscy programiści z Premier League?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

1 wrz 2016 13:49


– Dostarczając przekaz medialny i informacje sportowe w wersji cyfrowej mamy swój wkład w budowę globalnego zasięgu Premier League i jej pozycji wśród lig piłkarskich na świecie. Od dłuższego czasu szereg rozwiązań softwarowych dla całej firmy realizowanych jest w katowickim oddziale, naszym największym centrum deweloperskim – mówi Florian Diederichsen, dyrektor działu technicznego Perform Group. 

Katowicki zespół Perform Group. (fot. mat.pras.) Katowicki zespół Perform Group. (fot. mat.pras.)

Każdego dnia rozgrywkowego Premier League, zespół w londyńskim biurze Perform i obecni na stadionach skauci odnotowują każde zagranie. Dla każdego spotkania i każdego zawodnika, w czasie rzeczywistym analizowanych jest blisko 2 tys. unikalnych zdarzeń.

Zarówno tych podstawowych, jak liczba celnych i niecelnych strzałów czy podań, asyst, udanych odbiorów piłki i wygranych pojedynków indywidualnych, popełnionych fauli, zachowań bramkarzy, jak i mniej oczywistych, rejestrowanych przez kamery, określające dokładną pozycję uczestników gry oraz piłki. To pozwala zebrać statystyki pokazujące średnią prędkość strzałów, czy dystans, jaki w czasie spotkania przemierza piłka i zawodnicy.

Kluczowe dla obsługi procesu jest oprogramowanie tworzone przez deweloperów z katowickiego biura Perform. Zespół 29 osób pozyskuje dane, z których obok Premier League korzysta wiele innych uznanych marek piłkarskich. Ich odbiorcami są zarówno organizatorzy rozgrywek – Bundesligi i holenderskiej Eredivisie, media sportowe – SkySports, BBC, La GazzetaDello Sport, Marca, L’Equipe, jak i kluby, a wśród nich m.in. Chelsea Londyn, Manchester City, Borussia Dortmund czy Bayern Monachium. Menedżerowie i trenerzy otrzymują wsparcie przy analizie występów zawodników własnych drużyn i grze rywala.

– To świetna praca dla kibiców, będąca również ciągłym wyzwaniem dla programistów - uważa Marzanna Poborska, HR menedżer z Perform Polska. (Fot.mat.pras.) – To świetna praca dla kibiców, będąca również ciągłym wyzwaniem dla programistów - uważa Marzanna Poborska, HR menedżer z Perform Polska. (Fot.mat.pras.)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.