Cisza w biurze jest równie groźna jak hałas

0 0
Cisza w biurze jest równie groźna jak hałas

Hałas w biurze wielu pracownikom uniemożliwia pracę. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, jak trudno byłoby pracować w warunkach absolutnej ciszy.

Jak podaje "The Guardian" badania dowodzą, że ludzie są w stanie przetwarzać 1,6 rozmowy w jednym czasie. Jeśli więc pracownik skupia się na rozmowie kolegi z biura, z mniejszą efektywnością wykonuje swoje zadanie. W warunkach hałasu pracownik staje się mniej przydatny, bardziej sfrustrowany, jego absencja w pracy rośnie.

Ale i absolutna cisza w miejscu pracy może przeszkadzać. W otwartej przestrzeni, w warunkach ciszy, ludzie będą czuli się skrępowani, boją się że ich telefon może przeszkodzić w pracy innym.

Jak wynika z badań większość biur działa najlepiej przy poziomie dźwięku 50-60 decybeli. Część specjalistów radzi uruchomienie w biurze dźwięku maskującego. Dobre będą dźwięki natury, śpiew ptaków czy opady deszczu.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • I jeszcze link do wspomnianego artykułu: marcinkwiecinski.pl/2014/01/13/muzyka-w-sluzbie-koncentracji-i-produktywnosci/
  • Można również wyposażyć pracownika w muzykę sprzyjającą zwiększaniu koncentracji. Napisałem na ten temat jakiś czas temu na blogu.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.