Ciekawe debaty o rynku pracy i trendach w zarządzaniu. Zbliża się Europejski Kongres Gospodarczy

Ósma edycja największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej odbędzie się 18-20 maja 2016 r. w Katowicach. Jak co roku, i tym razem nie zabraknie dyskusji o zarządzaniu, trendach na rynku pracy oraz wyzwaniach stojących przed kadrą wyższego szczebla.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ciekawe debaty o rynku pracy i trendach w zarządzaniu. Zbliża się Europejski Kongres Gospodarczy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 mar 2016 15:22


Od 2009 roku Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC) gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z Polski, Europy i świata. W ubiegłorocznym spotkaniu wzięło udział 7,5 tys. gości.

W tym roku EEC potrwa trzy dni, zaplanowano go na 18-20 maja w Katowicach. W agendzie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016 znajduje się około 100 debat ujętych w kilkunastu blokach tematycznych - wśród nich znajdują się również tematy związane z rynkiem pracy.

Paneliści będą dyskutować o głównych trendach na europejskim i polskim rynku pracy - jakie są wymagania pracodawców oraz oczekiwania pracowników. Uczestnicy debaty zastanowią się również nad sposobami rekrutacji, edukacją oraz polityką wynagrodzeń w obliczu ery pracownika.

Na tapetę weźmiemy też demografię i rynek pracy w Europie. Eksperci wskażą, jakie są największe wyzwania w najbliższych 30 latach oraz w jaki sposób zachodzące zmiany wpłyną na stabilność systemu emerytalnego.

Kolejny temat, który pojawi się na EEC, to zarządzanie w erze cyfrowej. Paneliści będą rozmawiać o digitalizacji gospodarki, która jest wyzwaniem dla menedżerów. Odpowiedzą m.in. na pytanie: jak budować przewagę i podnosić konkurencyjność z wykorzystaniem nowych technologii, zasobów i kompetencji.

Specjaliści będą również rozmawiać o podatkach - co należy zrobić z systemem podatkowym: uszczelniać czy kompleksowo naprawiać? Paneliści skupią się także m.in. na narzędziach walki z szarą strefą i odpowiedzą na pytanie: jak walczyć z patologiami, nie rzucając kłód pod nogi przedsiębiorczości.

Także medycyna pracy będzie tematem, który zostanie poruszony podczas EEC. Eksperci ocenią, jakie są koszty absencji pracowników w Polsce oraz wskażą główne przyczyny zwolnień lekarskich. Zastanowią się również, jakie działania mogą podjąć firmy w obszarze ochrony zdrowia, by zredukować absencję chorobową zatrudnionych.

Podczas EEC paneliści będą też dyskutować o problemach firm rodzinnych, m.in. o dylematach sukcesji i zmianie pokoleniowej. Przeanalizują również, jak spółki rodzinne radzą sobie w nowoczesnej gospodarce - czy są otwarte na nowe technologie, metody zarządzania i menedżerów z zewnątrz.

Edukacja to kolejny temat, który weźmiemy na tapetę. Eksperci będą rozmawiać o roli przedsiębiorców w rozwoju kształcenia zawodowego. Zastanowią się także, jakie nauki możemy czerpać z systemu dualnego, który jest praktykowany w Niemczech i Szwajcarii.

Nie zabraknie ponadto paneli na temat zdrowia pracowników, sektora BPO oraz przemysłu czasu wolnego. Wszystko to, i dużo więcej już wkrótce w Katowicach, podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.