Chillout roomy, fryzjer i pralnia na miejscu - oto biura przyszłości

Nowoczesne budynki dysponują teraz nierzadko rozbudowanym zapleczem, a biuro nie kojarzy się już wyłącznie z miejscem pracy. W biurowcach lokowane są takie placówki, jak: apteka, pralnia, salon fryzjerski, gabinet medyczny, czy oddział banku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chillout roomy, fryzjer i pralnia na miejscu - oto biura przyszłości

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

8 gru 2014 18:38


Standardowo już w biurowcach jest kantyna lub restauracja, czy kiosk prasowy albo niewielki sklep spożywczy. Coraz powszechniej pojawia się też infrastruktura, sprzyjająca zdrowemu stylowi życia, jaki preferuje obecnie wielu pracowników biur, tj. parkingi dla rowerów, którym towarzyszą specjalne prysznice i szatnie dla rowerzystów. Powstają także sale fitness.

Czytaj też: Nowoczesne biura bardziej przyjazne pracownikowi

Dla osób pracujących w biurach istotny jest socjalno-społeczny wymiar miejsca, w którym spędzają wiele czasu. Urządzają tzw. chillout roomy z komfortowymi siedziskami i grami, gdzie pracownicy biur mogą wygodnie odpocząć i porozmawiać w chwili wolnej od pracy lub po godzinach. W takich miejscach można poczytać, posłuchać muzyki, spotykać się ze znajomymi lub zorganizować spotkanie w swobodnej atmosferze.

- Najemcy doceniają udogodnienia służące integracji i wygodzie pracowników. Na terenie kompleksu biurowego przy Dzielnej 60 na warszawskim Muranowie, który obecnie modernizujemy, zaprojektowana została, zarówno atrakcyjnie wyposażona strefa relaksu, jak również wewnętrzne patio ze specjalnie zaaranżowaną zielenią i elementami małej architektury oraz ogródkiem kawiarnianym, które również będzie miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych. Dodatkowo do dyspozycji najemców oddana zostanie bezpłatna strefa konferencyjna - mówi Jacek Ochnik, prezes Ochnik Development.

Nowa koncepcja projektowania biur zakłada tworzenie elastycznych miejsc pracy, co w praktyce oznacza rezygnację z zamkniętych gabinetów i wydzielenie w biurze przestrzeni np. do zespołowej pracy kreatywnej, czy wymagającej skupienia pracy indywidualnej, czy np. strefy dla pracowników mobilnych pracujących zdalnie, którzy nieregularnie odwiedzają biuro i nie mają stałych stanowisk pracy.

Czytaj też: Pozabierali pracownikom biurka. I wszyscy są szczęśliwi

W miarę bowiem, jak biznes staje się coraz bardziej mobilny, aranżowane są również coraz częściej mobilne biura, umożliwiające wybór miejsca i sposobu pracy. Zmianę podejścia pracodawców w planowaniu biur widać już także w Polsce, szczególnie w firmach, które zatrudniają młodą kadrę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.