Chcesz zostać strażnikiem miejskim? Nowe zgłoszenie co 56 sekund

Straż Miejska w Warszawie podsumowała 2017 rok. W ciągu 12 miesięcy strażnicy przyjęli 565679 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, naruszeń przepisów lub nieprawidłowości. Średnio w ciągu doby rejestrowano ich 1550. Nowe zgłoszenie przyjmowali co 56 sekund!
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chcesz zostać strażnikiem miejskim? Nowe zgłoszenie co 56 sekund

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

6 sty 2018 14:31


Z przekazanych danych wynika, że ubiegły rok pod względem przyjętych interwencji należał do rekordowych. Liczba 565 679 zgłoszeń oznacza ponad 36 tys. zgłoszeń więcej niż rok wcześniej, a na przestrzeni ostatnich 5 lat aż o ponad 123 tys. zgłoszeń więcej.

Na tę liczbę złożyło się w ubiegłym roku więcej zgłoszeń dotyczących ochrony środowiska, zwierząt i parkowania, ale za to mniej przypadków zakłócania porządku publicznego i spożywania alkoholu. Najwięcej pracy czekało na strażników miejskich od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00-13.00. Mniej w weekend. 

fot. UM Warszawa fot. UM Warszawa

 

Z danych przekazanych prze stołeczny ratusz wynika, że do straży miejskiej wpłynęło ponad 148 tys. zgłoszeń dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego. To daje aż o 11 proc. mniej niż rok wcześniej. Aż o 26 proc. mniej zdarzeń odnotowano w związku ze spożywaniem alkoholu i o 9 proc. mniej w związku z zakłócaniem porządku publicznego.

Warszawscy strażnicy miejscy mieli też za zadanie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, jak i chronić infrastrukturę w komunikacji zbiorowej. Z raportu wynika, że w tramwajach, autobusach czy metrze interweniowali 11617 razy.

- Istotnym elementem codziennych działań wpływających na utrzymanie porządku publicznego, a jednocześnie stanowiących odciążenie dla policji, było podejmowanie z ulic miasta osób w stanie nietrzeźwości - czytamy w raporcie podsumowującym ich pracę. W 2017 strażnicy pomogli 19812 osobom nietrzeźwym - 52 proc. z nich zabrali bezpośrednio „ulicy”, 24 proc. od policji oraz 15 proc. od pogotowia ratunkowego.

fot. UM Warszawa fot. UM Warszawa

Pomogli też w zatrzymaniu i przekazaniu policji 623 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw, w tym najczęściej osób poszukiwanych, posiadających narkotyki czy dopalacze, nietrzeźwych kierujących i osoby podejrzane o dokonanie dewastacji.

Sporo czasu spędzili też na zabezpieczaniu miejskich imprez. W 2017 r. wpłynęło 2734 informacji o organizowanych wydarzeniach, które objęto stałym lub doraźnym nadzorem. Łącznie do obsługi zabezpieczeń skierowano 6378 strażników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Beata 2018-01-08 12:36:53

Wysłałam komentarz godzine temu i jeszcze się nie ukazał?

Bożena 2018-01-08 11:45:49

To jest konsekwencją działań Rządu,że ma być więcej prawa i ludzie chcą przestrzegania prawa , bo widzą ,że jest w tym kierunku dobra zmiana.Tak jak burmistrz Nowego Jorku skutecznie wprowadził porządek i praworządność poprzez program "Zero tolerancji". Zmienia się świadomość i nastawienie,że warto jednak wymagać a nie przymykać oka na różne nieprawidłowości. Dobry przykład ,że ryba psuje się (i naprawia się od głowy :)