CEO Google radzi: Zatrudniajmy ludzi w niepełnym wymiarze czasu pracy

0 0
CEO Google radzi: Zatrudniajmy ludzi w niepełnym wymiarze czasu pracy

Jak społeczeństwo powinno radzić sobie z bezrobociem, wynikającym również po części z postępu technologicznego? Według Larry`ego Page`a, szefa Google, sposobem może być zatrudnianie dwóch osób, na jedno stanowisko.

Zdaniem szefa Google, chcąc zmniejszyć bezrobocie, firmy powinny rozważyć zatrudnienie na jedno stanowisko dwóch osób, np. przyjmując je na pół etatu.

- Rozmawiałem niedawno na ten temat z Richardem Bransonem. I to jest coś, co ona stara się robić u siebie w firmie - zatrudniać dwie osoby w niepełnym wymiarze czasu pracy, zamiast jednej. Dzięki temu młodzi ludzie mogą pracować chociaż na część etatu. To zdecydowanie lepsze, niż nie mieć pracy wcale - powiedział Page podczas jednej z ostatnich dyskusji, w której brał udział.- A przy okazji to również oszczędność dla pracodawcy - dodał.

Larry Page podkreślił również, że nawet ci, którzy lubią swoją pracę, zawsze chcą mieć więcej czasu dla siebie i dla rodziny. A to oznacza, że nie mieliby większych oporów przed tym, żeby pracować mniej. - Kiedyś pytałem o to, kto chciałby pracować cztery dni w tygodniu. Każdy był za - wspomniał.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Pomysł niezły, oczywiście zawsze lepiej mieć pół etatu niż nie mieć pracy w ogóle. Jednak to wciąż połowiczne rozwiązanie - nie sądzę, aby pensja za pół etatu starczyła na samodzielne utrzymanie się (no przynajmniej nie w naszych polskich realiach, gdzie często pełna pensja nie wystarcza na utrzymanie się).

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.