Centrala ZUS potwierdza zatrzymanie wiceprezesa Zakładu

• Zatrzymany został wiceprezes ZUS - potwierdziło biuro prasowe Zakładu.
• Wcześniej bydgoska policja podawała, że po zawiadomieniu od dyrektora bydgoskiego oddziału ZUS o złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym zatrzymano do wyjaśnienia jedną osobę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrala ZUS potwierdza zatrzymanie wiceprezesa Zakładu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

22 wrz 2016 19:02


- Policjanci z Bydgoszczy otrzymali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które złożył dyrektor bydgoskiego oddziału ZUS. Zawiadomienie dotyczy złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym. Do wyjaśnienia zatrzymano jedną osobę - powiedziała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz. Nie ujawniła żadnych dodatkowych szczegółów sprawy.

Według nieoficjalnych doniesień, które jako pierwszy podał portal tvn24, do zatrzymania doszło w czwartek (22 września) około południa. Wiceprezes Zakładu Marcin W. wiózł do Bydgoszczy decyzję prezes ZUS o odwołaniu dyrektora regionalnego z Bydgoszczy. "Składał mu propozycje, które mogą łamać prawo. Rozmowy zostały nagrane i przekazane do policji i prokuratury" - podały nieoficjalnie osoby prowadzące sprawę.

Wieczorem fakt zatrzymania wiceprezesa potwierdziło biuro prasowe ZUS. Podano, że w związku z prowadzonym postępowaniem prezes ZUS tymczasowo przekazała pełnienie obowiązków wiceprezesa innemu członkowi zarządu. Wiceprezes Marcin W. nadzorował administrację, zamówienia publiczne, a także sprawy prawne i pracownicze.

Nie wiadomo jeszcze, jaką kwalifikację prawną zachowania zatrzymanej osoby przyjmą prowadzący sprawę. Więcej informacji ma być znanych w piątek (23 września).

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.