Centrala ZUS potwierdza zatrzymanie wiceprezesa Zakładu

0 0
Centrala ZUS potwierdza zatrzymanie wiceprezesa Zakładu
Wieczorem fakt zatrzymania wiceprezesa potwierdziło biuro prasowe ZUS. (Fot. PTWP)

• Zatrzymany został wiceprezes ZUS - potwierdziło biuro prasowe Zakładu.
• Wcześniej bydgoska policja podawała, że po zawiadomieniu od dyrektora bydgoskiego oddziału ZUS o złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym zatrzymano do wyjaśnienia jedną osobę.

- Policjanci z Bydgoszczy otrzymali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które złożył dyrektor bydgoskiego oddziału ZUS. Zawiadomienie dotyczy złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym. Do wyjaśnienia zatrzymano jedną osobę - powiedziała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz. Nie ujawniła żadnych dodatkowych szczegółów sprawy.

Według nieoficjalnych doniesień, które jako pierwszy podał portal tvn24, do zatrzymania doszło w czwartek (22 września) około południa. Wiceprezes Zakładu Marcin W. wiózł do Bydgoszczy decyzję prezes ZUS o odwołaniu dyrektora regionalnego z Bydgoszczy. "Składał mu propozycje, które mogą łamać prawo. Rozmowy zostały nagrane i przekazane do policji i prokuratury" - podały nieoficjalnie osoby prowadzące sprawę.

Wieczorem fakt zatrzymania wiceprezesa potwierdziło biuro prasowe ZUS. Podano, że w związku z prowadzonym postępowaniem prezes ZUS tymczasowo przekazała pełnienie obowiązków wiceprezesa innemu członkowi zarządu. Wiceprezes Marcin W. nadzorował administrację, zamówienia publiczne, a także sprawy prawne i pracownicze.

Nie wiadomo jeszcze, jaką kwalifikację prawną zachowania zatrzymanej osoby przyjmą prowadzący sprawę. Więcej informacji ma być znanych w piątek (23 września).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.