Centra logistyczne Amazona w Polsce oficjalnie otwarte. Jest się z czego cieszyć?

0 0
Centra logistyczne Amazona w Polsce oficjalnie otwarte. Jest się z czego cieszyć?
fot. amazon.de

Dwa pierwsze centra logistyczne Amazona w Bielanach Wrocławskich zostały dziś oficjalnie otwarte. Tymczasem w Niemczech pracownicy giganta znów strajkują...

W otwartych zakładach pracuje 2,5 tys. osób, a w okresie świąt tymczasowo zatrudnionych zostanie dodatkowo 3,5 tys. osób.

Jutro, podobnej wielkości trzecie centrum zostanie otwarte w Sadach po Poznaniem. Te trzy centra logistyczne to pierwsze inwestycje Amazona w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak powiedział podczas otwarcia dyrektor operacyjny na Europę w firmie Amazon Tim Collins, trzy nowe centra w Polsce są najnowocześniejsze ze wszystkich 30, które Amazon posiada na całym świecie.

Czytaj też: Rafał Mróz: Żeby pracować w Amazonie trzeba stronić od alkoholu. Przynajmniej przed pracą

- Każde centrum kosztowało po 100 mln euro, ale dzięki tym inwestycjom pokryliśmy swoją siatką całą Europę. To doskonałe miejsce na obsługę wszystkich części kontynentu - mówił Collins.

Podkreślił, że drugim argumentem do zainwestowania w Polsce była możliwość zatrudnienia pracowników o dużych umiejętnościach.

Jednak czy jest się z czego cieszyć? Dziś pracownicy pięciu niemieckich centrów wysyłkowych firmy znów przerwali pracę. Konflikt z pracodawcą trwa w ich przypadku od ponad roku.

Pracownicy skarżą się na wyznaczanie zbyt krótkich terminów realizacji zadań, skrajną presję na zwiększanie wydajności oraz złe zasady dotyczące organizacji pracy i przysługujących im przerw.

Czytaj też: Amazon przeszukuje pracowników. Ci mają dość. Poszli do sądu

Tymczasem w Polsce na razie strajków nie ma, ale jest wielkie otwarcie i radość z inwestycji. Obecna w Amazonie wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik podkreśliła ogromny rozmach inwestycji oraz tempo prac.

Czytaj też: Pracownicy Amazona znów strajkują. Zbuntowało się prawie 2 tys. osób

- Amazon pokazał swą efektywność. Nikt nie wierzył, że w takim tempie uda się to skutecznie wybudować. To świadczy o dużym potencjale firmy. Gratulujemy - powiedziała wiceminister.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski powiedział, że inwestycja takiego potentata świadczy o tym, że region dobrze się rozwija.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.