CBA, Tauron Ciepło: Inspektor i siedem innych osób oskarżonych o korupcję

• Co najmniej 37 łapówek na łączną kwotę 480 tys. zł przyjęła inspektor w spółce Tauron Ciepło.
• Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
• Zarzuty usłyszało łącznie osiem osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CBA, Tauron Ciepło: Inspektor i siedem innych osób oskarżonych o korupcję

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

6 cze 2016 12:40


Co najmniej 37 łapówek na łączną kwotę 480 tys. zł przyjęła inspektor w spółce Tauron Ciepło, odpowiedzialna za nadzór nad remontami, inwestycjami i odbiorami tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne - podało w poniedziałek (6 czerwca) Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W całym śledztwie zarzuty usłyszało łącznie osiem osób. Ostatnio funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali biznesmena z Katowic. Jest on podejrzany o sześciokrotne wręczenie korzyści majątkowej zatrzymanej już wcześniej inspektor.

Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. zł. Jest on 8. osobą zatrzymaną w śledztwie, które nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Czytaj też: CBA sprawdza firmy współpracujące z Grupą Kulczyk i spółką Ciech

- Już wcześniej agenci CBA zatrzymali na uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożenę K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło z siedzibą w Katowicach. Wręczającym 74,5 tys. zł okazał się jeden z biznesmenów, wykonujący zlecenia na rzecz spółki - podało CBA.

Funkcjonariusze CBA podejrzewali, że podobnych przypadków może być więcej. Do dziś w ramach prowadzonego śledztwa Bożena K. usłyszała 37 zarzutów popełnienia przestępstw łapownictwa.

Według ustaleń śledczych łącznie od przedsiębiorców wzięła ponad 480 tys. zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek podejrzanej w kwocie 316 tys. zł. oraz zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. zł.

Jak podaje CBA, śledztwo jest rozwojowe - nie są wykluczone dalsze zatrzymania i kolejne zarzuty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.