Bunt "pokolenia 2 000 zł brutto” nie wziął się znikąd

0 0
Bunt "pokolenia 2 000 zł brutto” nie wziął się znikąd
Fot. pixabay

Sprzeciw pokolenia „2 000 zł brutto” nie jest tylko kaprysem młodzieży - ma solidne podstawy. Państwo powinno wspierać nie tylko elitę, ale także pozostałą część społeczeństwa.

Na liście stu młodych liderów Europy Środkowo-Wschodniej przygotowanej przez "Respublicę" we współpracy z Visegrad Fund nie brakuje Polaków i Polek. Nie wszyscy jednak mogą być liderami i prezesami. A państwo powinno zapewnić szanse na rozwój nie tylko tym najwybitniejszym, ale i pozostałym. Niestety nie zawsze tak się dzieje - informuje „Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Twarde zderzenie z rzeczywistością. Młodzi mają zbyt wysokie wymagania płacowe

"Pokolenie 2 000 zł brutto” ma prawo do swych roszczeń, które nie wynikają z konfliktu pokoleniowego - spór ma raczej charakter klasowy. W porównaniu z pracownikami z Unii Europejskiej Polacy zarabiają mało. Ze swojej wypłaty ledwo co mogą opłacić czynsz, kupić bilet miesięczny i jedzenie.

Często pracują na umowach śmieciowych, które można wypowiedzieć z miesiąca na miesiąc. W takiej sytuacji nie są w stanie założyć rodziny - nie będą mogli wziąć macierzyńskiego czy macierzyńskiego ze względu na charakter umowy, a do żłobka ciężko się dostać - podaje "GW".

Czytaj też: Zrozumcie młodzi: każdy prezes również musiał odbębnić swoje

Tego problemu nie jest w stanie zlikwidować "pokolenie 2 000 zł brutto” samodzielnie. Państwo i społeczeństwo powinno ten problem potraktować poważnie, a nie jako kolejny kaprys młodych ludzi.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.