Bo każda okazja jest dobra... by motywować

Dzień Nauczyciela, Barbórka czy zbliżający się, obchodzony 14 sierpnia Dzień Energetyka – zgodnie z tradycją święta branżowe to w wielu polskich firmach doskonała okazja, aby podziękować pracownikom za dobre wyniki pracy i dodatkowo ich zmotywować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bo każda okazja jest dobra... by motywować

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 lip 2013 11:56


Według badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Motivation Solutions , aż 13 proc. przedsiębiorstw nagradza swoich pracowników przy tego typu okazjach.

Doceniaj, bo warto

Niezależnie od branży, przedsiębiorcy coraz częściej doceniają pracowników, ponieważ mają świadomość, że to właśnie oni są największą wartością firmy. Przez cały rok prowadzą różnego rodzaju działania motywacyjne, które stają się w przedsiębiorstwach elementem długofalowej strategii. Na kompleksowe akcje motywacyjne tradycyjnie składają się także święta branżowe, a wśród nich zbliżający się Dzień Energetyka - polskie święto branży energetycznej. Co zatem warto podarować pracownikom tego sektora z okazji ich święta?

Możliwość samodzielnego wyboru

Dobrze dobrany i przemyślany prezent daje dodatkową energię każdemu członkowi zespołu. Pracodawcy szukają zatem pewnych i sprawdzonych rozwiązań, takich jak Kupony i Karty Podarunkowe czy Zestawy Prezentowe Vivabox oferowane przez Sodexo Motivation Solutions. Każde z nich jest elastyczne - pozostawia pracownikowi wybór finalnego prezentu. W ten sposób zapisuje się w pamięci znacznie silniej niż na przykład przelew gotówki na konto. Wpływa również na wzrost satysfakcji i motywacji do pracy.

Sprawdzone rozwiązania i dodatkowe korzyści

Kupony i Karty Podarunkowe to jedne z najpopularniejszych form motywowania pracowników, wybierane przez firmy także z okazji świąt branżowych. Ich zastosowanie przynosi wiele korzyści zarówno przedsiębiorstwom, jak i obdarowywanym członkom zespołu. Poza łatwością obsługi Kuponów i Kart Podarunkowych Sodexo, pracodawcy zyskują rozwiązania, które przynoszą dodatkowe korzyści finansowe.

W przypadku Kuponów Podarunkowych, jeśli ich zakup finansowany jest ze środków ZFŚS, nie zwiększają one podstawy wymiaru składek ZUS. Pracownicy obdarowani Kuponami Podarunkowymi mogą zrealizować je w ponad 50 tys. punktów akceptujących w całym kraju i korzystać ze specjalnych wakacyjnych promocji w pakiecie PromoStrefa Sodexo. Wśród partnerów promocji znalazły się między innymi hipermarkety Carrefour z rabatem 7%, sieć sklepów SMYK, Telepizza czy Yves Rocher.

Równie atrakcyjnym rozwiązaniem, zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracowników, są nowoczesne Karty Podarunkowe. O ile są one finansowane z ZFŚS, podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego do kwoty 380 zł na pracownika w roku podatkowym.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.