Biurowe rozpraszacze. Co najczęściej przeszkadza nam w pracy?

0 0
Biurowe rozpraszacze. Co najczęściej przeszkadza nam w pracy?
W obecnych czasach jednym z najskuteczniejszych rozpraszaczy jest internet. Sprawdzanie poczty, oglądanie zdjęć znajomych i komentowanie ich postów zajmuje niektórym kilka godzin dziennie (Fot. fotolia)

Facebook, przerwa na kawę, sprawdzenie poczty internetowej, szybkie zerknięcie na plotkarski portal, przekąska, jeden sms i już można siadać do pracy.

Jednym z najbardziej efektywnych, a jednocześnie najtrudniejszym sposobem na produktywne wykonywanie pracy jest zaplanowanie sobie dnia i trzymanie się tego planu przez cały dzień. Tymczasem, wiele osób pracuje dość chaotycznie, robiąc przerwy na sprawdzenie portali społecznościowych, serwisów informacyjnych czy zrobienie kawy. Brak planu prowadzi do dezorganizacji - zamiast zabrać się od razu do pracy, zastanawiamy się od czego zacząć, marnując swój czas.

Zaplanuj dzień

W drodze do pracy lub zaraz po przyjściu, warto uszeregować zadania od najpilniejszych
i wymagających naszej największej uwagi do tych mniej istotnych. Jeśli z najtrudniejszymi zadaniami uporamy się na początku, przez resztę dnia nie będą nam one ciążyły.

Dobrze także ustalić sobie system przerw i wynagrodzeń np. po wykonaniu tego zadania pójdę po kawę lub o godzinie 12:00 mam półgodzinną przerwę na obiad. Taki plan pomoże usystematyzować pracę i sprawi, że nie będziemy chodzić po napój co kilka minut. Oczywiście, pod warunkiem, że będziemy go przestrzegać.

Niestety, w pracy istnieje wiele “rozpraszaczy”, które mogą przeszkadzać nam w skupieniu się na naszych obowiązkach, nawet pomimo stworzeniu planu dnia.

Internet - największy rozpraszacz

W obecnych czasach jednym z najskuteczniejszych rozpraszaczy jest internet. Sprawdzanie poczty, oglądanie zdjęć znajomych i komentowanie ich postów zajmuje niektórym kilka godzin dziennie. Do tego dochodzą serwisy informacyjne przedstawiające najnowsze informacje z kraju i świata. Co zrobić, by nie dać się pochłonąć w pracy przez wirtualny świat?

Wymaga to, przede wszystkim, silnej woli. Jeśli ktoś ma napięty grafik i dużo zadań do wykonania, najlepiej, żeby w ogóle nie włączał portali społecznościowych. Można też zablokować sobie na kilka godzin do nich dostęp i włączyć je dopiero w przerwie obiadowej, z kolei wiadomości ze świata najlepiej sprawdzać przy śniadaniu przed wyjściem z domu.

Zjedz śniadanie w domu

Jest to bardzo dobre wyjście ponieważ łączy zaspokojenie ciekawości i zapotrzebowania na informacje, jak i porannego głodu. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i wyłączenie go ze swojej diety może spowodować, że największym rozpraszaczem będzie dla nas… głód.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.