Biura przyszłości: Ergonomiczne i przyjazne pracownikowi, czyli jakie?

0 0
Biura przyszłości: Ergonomiczne i przyjazne pracownikowi, czyli jakie?

Szukając wykwalifikowanych pracowników Polscy przedsiębiorcy sięgają po świadczenia pozapłacowe, a najchętniej oferują dostęp do prywatnej opieki medycznej. Rzadziej kuszą zdrowym i przyjaznym miejscem pracy, które zapobiega ewentualnym chorobom.

Polscy pracodawcy przekonali się do świadczeń pozapłacowych i roli, jaką odgrywają
w motywowaniu osób zatrudnianych na poszukiwane stanowiska.

Czytaj też: Chillout roomy, fryzjer i pralnia na miejscu - oto biura przyszłości

Z badań wynika, że najchętniej oferują im dostęp do prywatnej opieki medycznej, ale niestety zaniedbują profilaktykę zdrowotną.

Krzesła z regulacją wysokości, biurka podnoszone aż do pozycji stojącej, regulacja temperatury otoczenia i natężenia światła, a nawet organizacja odpowiednich miejsc na nieformalne spotkania pracowników - to elementy wpływające na zdrowie i komfort pracy. Codzienne spędzanie wielu godzin na siedząco,

w nieprzystosowanych do pracowniczych potrzeb biurach, w dłuższej perspektywie wywołuje dolegliwości zdrowotne. A te odbijają się nie tylko na zatrudnionych, ale i zatrudniających - sprawiając, że pracownicy więcej czasu zaczynają spędzać na zwolnieniach lekarskich przez problemy z kręgosłupem, bóle pleców, karku czy ramion.

W Polsce praktyka inwestycji w zdrowie pracownika poprzez zapewnienie mu odpowiedniego otoczenia jest jeszcze rzadkością. Tymczasem w krajach skandynawskich, a także w Niemczech normą stały się nie tylko ubezpieczenia zdrowotne, lecz również ergonomiczna przestrzeń.

- Dzięki temu nie tylko oferuje się pracownikom pomoc w przypadku powstawania problemów ze zdrowiem, ale dodatkowo zapobiega się wielu z nich. Zwiększa się także motywację do pracy i lojalność wobec firmy - wyjaśnia Darius Urlakis, brand manager ROL Ergo.

Nowoczesne i ergonomiczne miejsce pracy może także przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności pracodawcy, dzięki czemu będzie on mógł pozyskać jak najlepszych pracowników.

Czytaj też: Nowoczesne biura bardziej przyjazne pracownikowi

- Z rozbudowanych świadczeń pozapłacowych i funkcjonalnych biur słynie m.in. Google. W badaniu firmy Universum Global studenci z całego świata - także z Polski - już sześć razy z rzędu wybierali go swoim wymarzonym pracodawcą - mówi Paulina Chojnacka, senior consultant w departamencie pracy stałej w Adecco Poland. - Wizerunek firmy mógłby być o wiele gorszy, gdyby nie zdjęcia jego kreatywnie urządzonych biur oraz towarzyszące im informacje na temat wysokiej jakości pracy we wszystkich oddziałach amerykańskiego przedsiębiorstwa.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.