Bezrobotni świata to już 200 milionów ludzi

Liczba ta nie jest bardzo wysoka w skali globalnej populacji, ale trend jej wzrostu jest alarmujący. W poprzednich latach raczej etatów przybywało.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobotni świata to już 200 milionów ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

10 paź 2017 11:55


• Jeśli wierzyć ocenom ekonomicznym, może czekać nas spadek liczby etatów, który pociągnie za sobą wzrost liczby bezrobotnych.

• Międzynarodowe Organizaca ds. Pracy (ILO) sugeruje, by przeciwdziałać tej sytuacji wspomagają małe i średnie przedsiębiorstwa (MiŚP).

• Bezrobocie całego świata to obecnie około 5,8 proc.

 

O ile Europa nie zmaga się z wysokim bezrobociem, świat może stanąć przed tym problemem. W latach 2016-2017 liczba bezrobotnych na całym globie wzrosła o 3,4 miliona.  Z danych Międzynarodowej Organizacji ds. Pracy (agendy ONZ, ILO) wynika, że osób bez zatrudnienia jest obecnie na świecie ponad 200 milionów.

- Powodem takiego stanu rzeczy jest wyhamowanie trendów etatotwórczych - akcentuje w opisie swoich danych ILO. O ile w latach 2003-2016 małe i średnie przedsiębiorstwa (MiŚP) praktycznie podwoiły zatrudnienie, to trend ten wyraźnie osłabł w 2016 roku i zahamował w 2017. Jeśli wierzyć prognozom, teraz może czekać nas spadek liczby etatów.

Czytaj też: Zobacz krzywą bezroboci w Polsce

MiŚP odpowiadają za 52 proc. zatrudnienia w krajach rozwijających się. W krajach rozwiniętych 41 proc. etatów funkcjonuje w firmach tego sektora.

Od 2009 roku, jak akcentuje donosząca o wyniku badania strona ONZ (un.org), podnoszone są apele do władz, by zaradziły sytuacji. - Potrzeba nam polityki aktywizującej małe i średnie przedsiębiorstwa - mówił Deborah Greenfield z kierownictwa ILO. - To musi iść w parze z szerszymi strategiami nakierowanymi na rozwój środowisk biznesowych. Nie można też zapomnieć o wsparciu finansowym dla młodych przedsiębiorców.

Oprócz problemów związanych z wzrostem bezrobocia na świecie alarmujące są też dane o warunkach życia pracujących. 780 milionów osób pracujących w krajach rozwijających się żyje w biedzie, źródło: pixabay.com Oprócz problemów związanych z wzrostem bezrobocia na świecie alarmujące są też dane o warunkach życia pracujących. 780 milionów osób pracujących w krajach rozwijających się żyje w biedzie, źródło: pixabay.com
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.