Benefity mogą zatrzymać w firmie najlepszych pracowników

Pracodawcy coraz częściej zmagają się z wyzwaniem w postaci utrzymania wartościowych pracowników, oferując im coraz to nowsze rozwiązania w zakresie benefitów pozapłacowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Benefity mogą zatrzymać w firmie najlepszych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 kwi 2015 11:09


Do niedawna rozbudowane benefity zazwyczaj proponowane były specjalistom i pracownikom o poszukiwanych konkretnych umiejętnościach oraz kadrze zarządzającej. Dyrektorzy i menedżerowie mogli liczyć na najbardziej rozbudowane programy, które obejmują nie tylko pracownika, ale też jego rodzinę. Często otrzymują znacznie szersze pakiety ubezpieczeniowe niż pracownicy na niższych stanowiskach.

W wypadku pakietów opieki zdrowotnej, oferta dla menedżera może być wzbogacona o usługi dentysty lub dietetyka. Z drugiej strony firmy coraz częściej sięgają po benefity dla pracowników niższego szczebla, na przykład szeregowych opiekunów klienta, sprzedawców czy pracowników produkcji.

Czytaj też: Małgorzata Aleksandrow, Benefit Systems: Jakie benefity wybrać?

- Z benefitów ogromnie skorzystać mogą wszelkiego rodzaju contact center. Choć na takich stanowiskach jest ogromna rotacja, to skuteczny sprzedawca, który zajmie się obsługą klienta jest bardzo cenny dla firmy. Dlatego takim pracownikom też oferowane są benefity, na przykład pakiety fitness, opieka medyczna, dopłaty za posiłki w miejscu pracy czy też darmowy transport do/z pracy – podkreśla Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland.

Benefity mogą być także narzędziem lojalnościowym dla pracowników, którzy mogliby odejść z pracy z powodów innych, niż zawodowe. Według raportu EBTS przygotowanego przez MetLife dla 21 proc. Polaków benefity pozapłacowe są istotnym powodem pozostania w firmie a 39 proc. odchodzących uważa, że lepszy pakiet skłoniłby ich do pozostania na stanowisku.

Czytaj też: Oto najlepsze benefity na świecie

- Pożądanym benefitem pracowniczym są elastyczne godziny pracy oraz możliwość wykonywania swoich obowiązków w domu. Jest to szczególnie pożądane dla rodziców oraz specjalistów, takich jak programiści, którzy preferują jednak tzw. pracę zdalną i często wykonują ją bardziej wydajnie wieczorami lub w nocy, kiedy na przykład mają najlepsze pomysły. Generalnie dla tej grupy zawodowej biurowe godziny nie wpisują się w preferowany tryb pracy – mówi Anna Wicha.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.