Benefit Systems planuje konsolidację klubów fitness

0 0
Benefit Systems planuje konsolidację klubów fitness

Połączenie w jeden podmiot dotyczyłoby sieci klubów fitness stowarzyszonych z Benefit Systems - Calypso, Fitness Academy, Fabryki Formy oraz Instytutu Rozwoju Fitness. To nowość na krajowym rynku.

Spółka podpisała już memorandum o rozpoczęciu negocjacji w sprawie połączenia. - Filozofią działania grupy Benefit Systems jest oferowanie innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań zarówno w zakresie programów motywacyjnych, jak również w podejściu do usług fitness. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że nasza spółka wraz z klubami stowarzyszonymi, jest inicjatorem i prekursorem konsolidacji krajowego rynku fitness - mówi Tomasz Józefacki, prezes Benefit Systems.

Według wyliczeń organizacji IHRSA (International Health, Racquet & Sportsclub Association) z 2013 roku, odsetek osób korzystających z oferty klubów fitness w Polsce wynosi ok. 2 proc, podczas gdy średnia państw unijnych to ok. 6 proc. Dodatkowo krajowy rynek fitness wymaga konsolidacji oraz stałych nakładów inwestycyjnych, gdyż w porównaniu do krajów zachodniej Europy, jest bardzo rozdrobniony - udział żadnej z największych sieci nie przekracza 5 proc.

Ponadto aktywność fizyczna Polaków systematycznie wzrasta i bezpośrednio przekłada się na wzrost popytu na usługi fitness. Badania Eurobarometru Komisji Europejskiej, wskazują, że ok. 25 proc. Polaków uprawia różne sporty przynajmniej raz w tygodniu. Wciąż nam jednak daleko do średniej w Unii Europejskiej (40 proc.), a jeszcze dalej do rekordzistów - w Szwecji i Finlandii ćwiczy ok. 72 proc. osób, a w Danii, Irlandii i Holandii sport uprawia ok. 60 proc. społeczeństwa.

Trendy te doskonale wpisują się w strategię firmy Benefit Systems, która chce rozwijać i umacniać pozycję swojego flagowego programu, czyli MultiSport.

- Dzisiejsza pozycja rynkowa sieci Calypso, Fabryki Formy oraz Fitness Academy, a także plany rozwoju tych sieci, potwierdzają, że inwestycje w te właśnie kluby dokonane dotychczas przez Benefit Systems są jak najbardziej trafne - mówi Józefacki.

- Warto również podkreślić, że główni menedżerowie i współinwestorzy: Calypso - Mikołaj Nawacki i Fabryki Formy - Ireneusz Sęk, z uwagi na doświadczenie zawodowe, znajomość branży fitness oraz oczekiwań rynku w Polsce będą, razem z Benefit Systems, gwarantem powodzenia i sukcesu nowego podmiotu - prognozuje prezes Benefit Systems.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.