Benefit Systems planuje konsolidację klubów fitness

Połączenie w jeden podmiot dotyczyłoby sieci klubów fitness stowarzyszonych z Benefit Systems - Calypso, Fitness Academy, Fabryki Formy oraz Instytutu Rozwoju Fitness. To nowość na krajowym rynku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Benefit Systems planuje konsolidację klubów fitness

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 sty 2014 16:03


Spółka podpisała już memorandum o rozpoczęciu negocjacji w sprawie połączenia. - Filozofią działania grupy Benefit Systems jest oferowanie innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań zarówno w zakresie programów motywacyjnych, jak również w podejściu do usług fitness. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że nasza spółka wraz z klubami stowarzyszonymi, jest inicjatorem i prekursorem konsolidacji krajowego rynku fitness - mówi Tomasz Józefacki, prezes Benefit Systems.

Według wyliczeń organizacji IHRSA (International Health, Racquet & Sportsclub Association) z 2013 roku, odsetek osób korzystających z oferty klubów fitness w Polsce wynosi ok. 2 proc, podczas gdy średnia państw unijnych to ok. 6 proc. Dodatkowo krajowy rynek fitness wymaga konsolidacji oraz stałych nakładów inwestycyjnych, gdyż w porównaniu do krajów zachodniej Europy, jest bardzo rozdrobniony - udział żadnej z największych sieci nie przekracza 5 proc.

Ponadto aktywność fizyczna Polaków systematycznie wzrasta i bezpośrednio przekłada się na wzrost popytu na usługi fitness. Badania Eurobarometru Komisji Europejskiej, wskazują, że ok. 25 proc. Polaków uprawia różne sporty przynajmniej raz w tygodniu. Wciąż nam jednak daleko do średniej w Unii Europejskiej (40 proc.), a jeszcze dalej do rekordzistów - w Szwecji i Finlandii ćwiczy ok. 72 proc. osób, a w Danii, Irlandii i Holandii sport uprawia ok. 60 proc. społeczeństwa.

Trendy te doskonale wpisują się w strategię firmy Benefit Systems, która chce rozwijać i umacniać pozycję swojego flagowego programu, czyli MultiSport.

- Dzisiejsza pozycja rynkowa sieci Calypso, Fabryki Formy oraz Fitness Academy, a także plany rozwoju tych sieci, potwierdzają, że inwestycje w te właśnie kluby dokonane dotychczas przez Benefit Systems są jak najbardziej trafne - mówi Józefacki.

- Warto również podkreślić, że główni menedżerowie i współinwestorzy: Calypso - Mikołaj Nawacki i Fabryki Formy - Ireneusz Sęk, z uwagi na doświadczenie zawodowe, znajomość branży fitness oraz oczekiwań rynku w Polsce będą, razem z Benefit Systems, gwarantem powodzenia i sukcesu nowego podmiotu - prognozuje prezes Benefit Systems.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.