Benefit Systems konsoliduje aktywa fitness

Benefit Systems, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dokonał przeniesienia akcji i udziałów w podmiotach prowadzących kluby fitness do spółki zależnej Fit Invest, w której Benefit Systems posiada 100 proc. udziałów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Benefit Systems konsoliduje aktywa fitness

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 lut 2015 9:57


Od I kwartału 2015 roku działalność fitness w Grupie Benefit Systems będzie wydzielona i prezentowana jako dodatkowy segment operacyjny.

- Konsolidacja aktywów fitness w nowej spółce jest efektem konsekwentnej realizacji naszych działań strategicznych, które mają na celu bardziej efektywne zarządzanie tym segmentem oraz długoterminowe wsparcie rozwoju programu MultiSport – mówi Tomasz Józefacki, prezes Benefit Systems.

Czytaj też: Tomasz Józefacki zrezygnował z funkcji prezesa Benefit Systems

- Jest to również kolejny krok w ramach procesu porządkowania Grupy Kapitałowej, w ramach którego dotychczas przeniesione zostały aktywa segmentu nowych produktów do odrębnej spółki. Zakładamy, że prowadzone zmiany organizacyjne, z jednej strony poprawią efektywność kosztową na poziomie Grupy, a z drugiej będą miały pozytywne przełożenie na naszą działalność biznesową – dodaje Tomasz Józefacki.

Obecnie segment fitness w grupie Benefit Systems obejmuje akcje i udziały w spółkach posiadających łącznie 47 klubów, w tym: Calypso Fitness ze spółkami zależnymi i stowarzyszonymi - 23 kluby, Fabryka Formy - 10 klubów, Zdrofit - 9 klubów, Fitness Academy - 5 klubów. Do końca 2016 roku Benefit Systems planuje osiągnąć poziom łącznie 70 klubów.

Czytaj też: Małgorzata Aleksandrow, Benefit Systems: Jakie benefity wybrać?

- Podtrzymujemy strategię rozwoju segmentu fitness poprzez dalsze inwestycje w budowę naszych sieci klubów. Plan docelowego wprowadzenia spółki Fit Invest na giełdę zależeć będzie od tempa wzrostu tego segmentu i osiąganych wyników finansowych. W naszej opinii jest to perspektywa co najmniej 2-3 lat – dodaje Tomasz Józefacki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.