Będą zmiany w funkcjonowaniu Rady Dialogu Społecznego?

Prezydent Andrzej Duda przedstawi parlamentowi propozycje zmian ustawowych dotyczących funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą zmiany w funkcjonowaniu Rady Dialogu Społecznego?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 cze 2017 12:26


Prezydent złożył taką deklarację podczas posiedzenia plenarnego RDS zorganizowanego w Pałacu Prezydenckim. Poświęcone jest ono m.in. przyszłości dialogu społecznego w Polsce i propozycjom zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego.

Duda podziękował członkom Rady Dialogu Społecznego za to, że zajmowali się prezydenckimi projektami ustaw. "Dziękuję za debatę nad nimi. Dziękuję za to, że państwo poświęciliście ten czas" - powiedział.

Czytaj też: Dla pracodawców są dziś 2 ważne projekty

Prezydent podziękował RDS także za to, że zespół ekspertów pracujący w jej ramach wypracował propozycje zmian w funkcjonowaniu Rady.

"Wiem, że zostały przygotowane propozycje zmian ustawowych w tym zakresie. Będziemy nad tymi propozycjami dyskutowali. Także i za to dziękuję. I tak jak wcześniej to było zapowiadane, oczywiście, jako Prezydent Rzeczypospolitej, a zarazem w jakimś sensie patron Rady Dialogu Społecznego, będę gotów takie wypracowane propozycje - będące właśnie pewnym konsensusem tutaj, w ramach Rady - parlamentowi w ramach prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej przedstawić" - powiedział.

Wyraził nadzieję, że poniedziałkowe (20 czerwca) obrady Rady Dialogu Społecznego będą owocne. "Zawsze się ogromnie cieszę, kiedy Rada do Pałacu Prezydenckiego przychodzi i wtedy, kiedy murach tego budynku ten dialog społeczny, tak niezwykle ważny dla Rzeczypospolitej, się toczy" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.