Bardzo dobry kwartał dla grupy kapitałowej Work Service

Trzeci kwartał bieżącego roku Spółka zamyka z kolejnym, rekordowym wynikiem finansowym. Na koniec września 2013 r. odnotowano skonsolidowany zysk netto w wysokości 15 mln PLN, co oznacza ponad 25% wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bardzo dobry kwartał dla grupy kapitałowej Work Service

PODZIEL SIĘ


Autor: EM

14 lis 2013 8:51


Wyniki finansowe Work Service S.A. na koniec trzeciego kwartału 2013 roku są bardzo satysfakcjonujące  i zgodne z oczekiwaniami Spółki. Przychody wzrosły o 20,15% do 648 mln PLN. Zysk ze sprzedaży na koniec analizowanego okresu zanotowano na poziomie 29 mln PLN, co oznacza 14% wzrost w stosunku do wyniku za analogiczny okres roku poprzedniego. Na podobnym poziomie kształtuje się zysk EBIT, który powiększył się o 15,42%, dając wynik prawie 29 mln PLN.

Warto podkreślić, że w związku z poniesieniem przez Spółkę jednorazowych kosztów w wysokości 3,1 mln PLN związanych z działalnością akwizycyjną, realna wysokość zysku EBIT na koniec III kwartału 2013 wynosi 42 mln PLN  i oznacza 28% wzrost biznesu. 

W ostatnim okresie Work Service S.A. konsekwentnie realizował strategiczne założenia dynamicznego rozwoju Spółki. W październiku została sfinalizowana akwizycja  Antal International, który wzmocnił swoimi kompetencjami grupę Work Service S.A., rozszerzając ofertę produktową o usługi rekrutacyjne z segmentu premium.

Zapowiedziane zostało także przeprowadzenie akwizycji Work Express, spółki specjalizującej się w transgranicznej wymianie pracowników. Oba przejęcia przyczynią się do wzmocnienia pozycji Work Service S.A. na polskim rynku, a także umożliwią rozszerzenie obszarów dotychczasowej działalności Spółki o rynki Europy Środkowo - Wschodniej. 
 
- Jesteśmy zadowoleni z wyniku finansowego, jaki Spółka zanotowała na koniec trzeciego kwartału 2013 r. Planujemy intensywnie dbać o rozwój organiczny grupy, utrzymując wzrost na wysokim poziomie. Dzięki kolejnym, planowanym akwizycjom rozszerzamy kompetencje grupy  i powiększamy jej zasoby, co z kolei zwiększa naszą przewagę konkurencyjną w Polsce,  a także na rynkach europejskich. W najbliższym czasie spodziewamy się  jeszcze większego wzrostu, co będzie pochodną skutecznie realizowanej strategii dotyczącej dalszych przejęć -  powiedział Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service S.A. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.