Barclays Bank zwalnia 14 tys. osób

0 0
Barclays Bank zwalnia 14 tys. osób

Czołowy brytyjski bank Barclays do końca 2014 r. zwolni 14 tys. pracowników, z czego ok. 7 tys. w W. Brytanii - ogłosiło w czwartek kierownictwo banku. Uprzednio przewidywał zwolnienie 10-12 tys. pracowników w br.

Dział bankowości inwestycyjnej banku miał ostatnio złe wyniki - jego przychody w I. kw. były o 28 proc. niższe. Mimo to pracownicy otrzymali wysokie premie za ub. r., co wywołało niezadowolenie udziałowców.

Wśród powodów gorszych wyników wymienia się spadek obrotów na rynku instrumentów stałego oprocentowania i niższą aktywność w segmencie fuzji i przejęć (M&A).

Wcześniej ogłoszono o wyodrębnieniu tzw. złego banku, który przejmie nierentowne lub mniej istotne operacje oceniane na 115 mld funtów z myślą o ich odsprzedaniu.

W jego skład weszłyby aktywa Barclays Capital wyceniane na ok. 90 mld funtów i detaliczne operacje bankowe w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Francji wyceniane na 16 mld funtów. Do 2016 r. "zły bank" zostałby okrojony o połowę.

Podstawowym kierunkiem działalności zrestrukturyzowanego banku będą cztery operacje: bankowości detalicznej w W. Brytanii, bankowość afrykańska, rozliczenia kartą kredytową Barclaycard oraz bankowość inwestycyjna.

"To śmiałe uproszczenie struktury banku. Barclays pozostanie bankiem międzynarodowym. W centrum jego zainteresowania będą te dziedziny, w których ma potencjał, możliwości i konkurencyjną przewagę" - powiedział szef banku Antony Jenkins.

Restrukturyzacja kosztować będzie 800 mln funtów w dodatku do 2,7 mld przewidywanych w ubiegłorocznym strategicznym przeglądzie.

Barclays Bank ma w W. Brytanii 1600 oddziałów.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.