Bank Gospodarstwa Krajowego: Przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego dostaną wsparcie finansowe

Pomorze Zachodnie dołączyło do regionów, w których przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą skorzystać z niskoprocentowych pożyczek z projektu „Jeremie 2”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bank Gospodarstwa Krajowego: Przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego dostaną wsparcie finansowe

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 paź 2017 10:45


Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał dwie umowy z Polską Fundacją Przedsiębiorczości na łączną kwotę 39 mln zł. Fundacja, pełniąca rolę pośrednika finansowego, udzielać będzie bezpośrednio wsparcia firmom w regionie.

Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z trzech rodzajów produktów: mikropożyczki, pożyczki inwestycyjnej oraz pożyczki obrotowo-inwestycyjnej. Pożyczki mają bardzo atrakcyjne oprocentowanie, a za ich udzielenie nie jest pobierana prowizja. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć te środki na inwestycje czy rozwój prowadzonej działalności.

- Jednym z filarów strategii naszego banku jest wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw tworzących najważniejszy segment polskiej gospodarki. Program "Jeremie 2" znakomicie wpisuje się w realizację tej strategii - w najbliższych latach będzie stymulował i wzmacniał gospodarkę w regionie. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły sięgnąć po preferencyjne pożyczki na rozwój i wdrażanie innowacji. – mówi Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

- To jest nowy początek naszej przygody ze wspieraniem i pomaganiem przedsiębiorcom. Byliśmy jednym z pierwszych regionów, który zdecydował się na uruchomienie inicjatywy Jeremie i Jessica. Pomimo krytyki, wsparliśmy ponad 6 tys. przedsiębiorców - skomentował marszałek Olgierd Geblewicz.

Pomorze Zachodnie to siódmy region, który podpisuje umowy z pośrednikami finansowymi. Do tej pory na taką współpracę zdecydowały się województwa: pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, małopolskie, dolnośląskie i opolskie. Wkrótce dołączy do nich kolejne osiem regionów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.