wnp.pl

Asseco zmodyfikowało system informatyczny ARiMR

0 0
Asseco zmodyfikowało system informatyczny ARiMR
Dzięki zmianom wysokość dopłat osiągnęła zakładany poziom (Fot. Fotolia)

• Asseco zmodyfikowało system informatyczny wykorzystywany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do przekazywania dopłat bezpośrednich dla rolników.
• Dzięki zmianom wysokość dopłat osiągnęła zakładany poziom.

Firma wprowadziła niezbędne modyfikacje, a ARiMR osiągnęła wymagane przez UE wskaźniki dopłat w Kampanii 2015. Polscy producenci rolni otrzymali w terminie należne im środki finansowe. Konieczność wdrażania nowych modułów informatycznych była efektem zmian w zasadach przyznawania płatności.

- Zakres zmian i rozbudowy systemu SIA niezbędny do wdrożenia był ogromny, kilkunastokrotnie większy niż w poprzednich latach. Powstało ryzyko, że do 30 czerwca ARiMR nie wykona wypłat ponad 95 proc. koperty finansowej, co powodowałoby sankcje ze strony UE - komentuje Witold Malina, dyrektor Pionu Rolnictwo w Asseco Poland.

Zobacz też: Obchody 40. rocznicy wystąpień robotniczych z czerwca 1976 r.

- Pomimo ogromnej presji udało nam się zakończyć ten projekt sukcesem i ARiMR otrzymała system informatyczny, pozwalający na wypłatę ok. 98 proc. dopłat do pierwszych dni czerwca. O skali rozbudowy systemu informatycznego niech świadczy fakt, że komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi przesunął termin z 30 czerwca do 15 października, bo wiele krajów UE nie poradziło sobie z tym wyzwaniem. W Polsce się udało. Nie byłoby to możliwie bez ogromnego zaangażowania ARiMR oraz naszych specjalistów. Dzięki konstruktywnemu podejściu kierownictwa ARiMR i współpracy obydwu zespołów, mogliśmy na bieżąco reagować na wszystkie pojawiające się wyzwania i etapowo wdrażać kolejne moduły systemu - dodaje.

Obecnie ponad 99 proc. beneficjentów otrzymało dopłaty. Na ich konta trafiło ok. 14 mld zł płatności bezpośrednich. - Był taki czas, że zastanawialiśmy się, czy w ogóle wypłacimy te środki – informuje Daniel Obajtek, prezes ARiMR.

Czytaj cały artykuł tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • A w mazowieckim wszyscy mają wy.....bane na terminowość, nadal nie dostałem płatności a nasz niedoszły poseł Sadoch (SLD, okręg Siedlecki) powiedział że do końca czerwca Kierownicy BP przekażą zlecenia.... Oszust!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.