Artiglo: Start-up łączy grafików z całej Polski

0 0
Artiglo: Start-up łączy grafików z całej Polski
Powstała platforma umożliwiająca artystom sprzedawanie przedmiotów codziennego użytku z ich autorskimi designami (fot.fotolia)

• Graficy, którzy chcieli sprzedawać produkty ze swoimi projektami musieli do tej pory współpracować z istniejącą na rynku marką lub otworzyć własną działalność.
• Teraz dzięki platformie Artiglo ich autorskie projekty mają szansę ujrzeć światło dzienne na przedmiotach codziennego użytku.
• Start-up współpracuje już z ponad 170 artystami, również z zagranicy.

Do tej pory grafik, który chciał sprzedawać produkty ze swoimi projektami musiał walczyć o współpracę z istniejącą na rynku marką odzieżową lub otworzyć własny sklep. Praca dla znanej firmy modowej to trudno dostępny kąsek, a własna działalność, nawet jeśli jest to e-commerce wymaga niemałego wkładu finansowego i umiejętności sprzedażowych. Obie opcje są trudne do zrealizowania.

- Sytuację na polskim rynku może zmienić Artiglo - startup wspierany przez fundusz AIP Seed Capital oraz agencję interaktywną KERRIS – informuje pomysłodawca platformy Mikołaj Szymański.

Platforma umożliwia artystom sprzedawanie przedmiotów codziennego użytku z ich autorskimi designami.

- Serwis oferuje prosty system współpracy - 15 procent od każdego sprzedanego produktu z projektem autora trafia do jego kieszeni. Już ponad 170 grafików z sukcesami realizuje się dzięki Artiglo – informuje Szymański.

Jak zapewnia oferowane przez nią produkty są zadrukowywane każdorazowo na zamówienie klienta w warszawskim biurze firmy.

– To zupełnie inna filozofia od tej, którą kierują się sieciowe sklepy, gdzie kupujemy ubrania produkowane na skalę masową, często niskiej jakości. Te same wzory powielone są setki tysięcy razy. Kupując w ten sposób nie wspieramy polskiego biznesu i zdolnych designerów, lecz duże korporacje, które często działają nieodpowiedzialnie – przekonuje Szymański.

Jego zdaniem, dzięki rosnącej społeczności artystów skupionej wokół Artiglo, graficy mają większą wolność w kreowaniu otaczającej rzeczywistości i nie muszą być uzależnieni od mainstreamowych rozwiązań.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.