wnp.pl

Arendarski: Bożenę Lublińską-Kasprzak powinna zastąpić osoba związana z PARP

0 0
Arendarski: Bożenę Lublińską-Kasprzak powinna zastąpić osoba związana z PARP
Bożena Lublińska-Kasprzak z PARP związana była od kwietnia 2008. kiedy to została zastępcą jej szefa. W marcu 2009 r. zasiadła w fotelu prezesa. (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

- Prezes PARP włożyła olbrzymią pracę w wykorzystanie funduszy skierowanych do małych i średnich firm - powiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

- Myślę, że Bożena Lublińska-Kasprzak przekształciła PARP w instytucje przyjazną dla przedsiębiorców. Wprowadziła taki sposób komunikacji z przedsiębiorcami, który ułatwia dotarcie do środków unijnych - skomentował dla Wnp.pl dymisję prezes PARP Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Czytaj też: Bożena Lublińska-Kasprzak odchodzi z PARP

- Żałuję, że odchodzi - dodał Arendarski. Jego zdaniem, jeśli już ktoś ma zastąpić prezes Bożenę Lublińską-Kasprzak, to tylko osoba związana z PARP, która dobrze zna instytucję i nie będzie musiała się wszystkiego uczyć się od nowa.

- Prezes PARP włożyła olbrzymią pracę w wykorzystanie funduszy skierowanych do małych i średnich firm. Dobrze zorganizowała całą machinę do zarządzania programami operacyjnymi, które były w gestii PARP - powiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Zwróciła też uwagę, że co roku PARP wydawał raport o przedsiębiorczości, a to była - jej zdaniem - niebywale cenna publikacja. Poza tym stworzono zespół pod przewodnictwem prof. Jerzego Hausnera zajmujący się prognozami makroekonomicznymi, które były bardzo ważne z punktu widzenia rynkowego.

- Podejmowano dużo aktywności, które bezpośrednio lub pośrednio zwiększały naszą wiedzą, ale też wspierały przedsiębiorców. Oczywiście nie uniknięto błędów np. w Programie Innowacyjna Gospodarka, czyli działania dla małych przedsięwzięć, małe biznesy internetowe. Coś tam nie zagrało. Wniosków było dużo i pojawiły się problemy, ale jednak udało się je rozwiązać - dodała.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.