Aon Hewitt: Zwycięzcy konkursu na najlepszych pracodawców pod patronatem PulsHR.pl

0 0
Aon Hewitt: Zwycięzcy konkursu na najlepszych pracodawców pod patronatem PulsHR.pl
W tym roku po raz pierwszy w historii przyznano również wyróżnienia specjalne. /Fot. mat. pras.

20 października Aon Hewitt ogłosiła laureatów 10. edycji Programu Najlepsi Pracodawcy. Znaleźli się wśród nich m.in. Intel, Pracuj i Blue Media.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo bardzo duże (zatrudniające powyżej 1000 pracowników), firma duża (od 250 do 1000) oraz mała (do 250 pracowników). W tym roku firmy otrzymały również wyróżnienia specjalne. Wyniki ogłoszono podczas gali Najlepszych Pracodawców, która była połączona z jubileuszem 20-lecia firmy Aon Hewitt - firmy doradczej specjalizującej się w zarządzaniu kapitałem ludzkim .

W tegorocznej edycji konkursu zwycięzcami w kategorii przedsiębiorstw bardzo dużych zostały firmy: Grupa Lux Med, Intel Technology Poland, Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. W kategorii dużych firm zwyciężyły: Grupa Pracuj, Nutricia Polska, Liberty Ubezpieczenia, Marriott. Natomiast w kategorii małych i średnich – ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, Blue Media, LeasePlan Fleet Management Polska, RST.

W tym roku po raz pierwszy w historii przyznano również wyróżnienia specjalne, które trafiły do następujących firm: Grupa Pracuj, mBank, Pramerica Życie TUiR, Grupa PZU, Grupa Neuca. Firmy te zostały nagrodzone za konsekwentne budowanie angażującego środowiska pracy w Polsce.

Zaangażowani pracownicy

Badanie Najlepsi Pracodawcy (BNP) jest elementem Programu Najlepsi Pracodawcy (PNP). Jest on skierowany do organizacji, które chcą osiągać lepsze wyniki biznesowe przez budowanie angażującego środowiska pracy w oparciu o silne, a zarazem angażujące przywództwo, wiarygodną markę pracodawcy i kulturę wysokich wyników. Ponadto do wszystkich firm, które mają ambicję być pracodawcą pierwszego wyboru.

Od dziesięciu lat Aon Hewitt wspólnie z polskimi firmami podnosi wskaźniki zaangażowania. Dotychczas na temat swojej pracy wypowiedziało się ponad 300 tysięcy pracowników, a 96 firm znalazło się w gronie Najlepszych Pracodawców.

Pieniądze to jedyna motywacja?

- Na początku naszej drogi walczyliśmy z różnymi przekonaniami. Firmy zastanawiały się, po co zawracać sobie głowę pytaniem ludzi o zdanie, przecież motywują ich tylko pieniądze. Słyszeliśmy, że budowanie zaangażowania to HR-owy wymysł. Takie myślenie to już przeszłość. Dzisiaj obserwujemy konsekwentny wzrost zaangażowania. W 2015 roku zanotowaliśmy jego historycznie najwyższy poziom – 52 proc., wyjaśnia Zofia Dukielska, menadżer Programu Najlepsi Pracodawcy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Pracowałem w Gaz - System. To zbiór osób o wysokim, niczym nie uzasadnionym poczuciu wyższej wartości.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.