Aon Hewitt, PWC, Poczta Polska. W tych firmach HR jest najwyższej jakości

0 0
Aon Hewitt, PWC, Poczta Polska. W tych firmach HR jest najwyższej jakości

46 firm, wszystkie działają w Polsce i wszystkie zdobyły certyfikat HR Najwyższej Jakości przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

W II edycji badania HR Najwyższej Jakości realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK), certyfikatem HR Najwyższej Jakości wyróżniono aż 46 firm. Nagrodzeni pracodawcy to przedsiębiorstwa realizujące wyróżniającą się na tle innych organizacji politykę personalną, wyznaczające trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz upowszechniające wysokie standardy branży HR w Polsce.

Czytaj też: Kosiniak-Kamysz wręczył nagrody najlepszym pracodawcom

W procesie certyfikacji przez PSZK zweryfikowane zostały najważniejsze obszary polityki personalnej, takie jak rekrutacja i outplacement, rozwój pracowników, wynagrodzenie i systemy motywacyjne, komunikacja wewnętrzna oraz employer branding.  

Czytaj też: Pracodawcy w szachu: Rynek należy do kandydatów i teraz oni dyktują warunki

- Tak duża liczba firm wyróżnionych statuetką HR Najwyższej Jakości dowodzi, że coraz więcej organizacji traktuje politykę personalną jako element budowania wizerunku dobrego pracodawcy zarówno wśród obecnych, jak i przyszłych pracowników - mówi Piotr Palikowski, prezes PSZK,

- Cieszy nas fakt, że dzięki badaniu mamy możliwość popularyzowania coraz większej liczby dobrych praktyk i inicjatyw z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, które wpływają na rozwój całej branży HR – podsumowuje.

Znaczenie inwestycji w kapitał ludzki oraz wzrost świadomości na temat tego jak przyczynia się on do rozwoju całej organizacji w perspektywie długofalowej doceniają i zauważają również przedstawiciele administracji państwowej.

Nagradzanie wytrwałej, uczciwej i konsekwentnej działalności to dowód na to, że najważniejszą i najbardziej wartościową inwestycją pozostaje człowiek – jego umiejętności pracy w zespole i skutecznie motywowanie innych do wspólnego, twórczego działania. Jestem przekonany, że otrzymanie prestiżowego certyfikatu HR Najwyższej Jakości będzie ogromnym wyróżnieniem – komentował wyniki badania prof. UW dr hab. Jacek Męcina, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.