Aon Hewitt ogłasza start 9. edycji Programu Najlepsi Pracodawcy

0 0
Aon Hewitt ogłasza start 9. edycji Programu Najlepsi Pracodawcy

Do tej pory w programie uczestniczyło ponad 250 tys. pracowników i 4 tys. menedżerów, których firma przebadała w ponad 700 badaniach. Wyłoniono już 85 najlepszych pracodawców. Kto zwycięży w tym roku?

Według metodologii Aon Hewitt, aby otrzymać tytuł Najlepszego Pracodawcy firma musi spełnić trzy warunki. Najważniejszym z nich jest wskaźnik zaangażowania pracowników na poziomie przekraczającym 65 proc. Co ważne, jakość i efektywność praktyk zarządzania związanych z budowaniem zaangażowania pracowników oceniają sami pracownicy, co zapewnia rankingowi całkowity obiektywizm.

Czytaj też: Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

Program umożliwia wszystkim uczestniczącym organizacjom kompleksową diagnozę i identyfikację kluczowych czynników wpływających na zaangażowanie personelu oraz pomaga budować dobre i angażujące środowisko pracy.

- W ostatniej, 8. edycji badania w 2013 r. aż 17 organizacji spełniło rygorystyczne wymogi metodologii Aon Hewitt uprawniające firmę do posługiwania się tytułem Najlepszego Pracodawcy - mówi Zofia Dukielska, menedżer Programu Najlepsi Pracodawcy.

- Duża liczba uczestników zeszłorocznego badania, jak również wyłonienie aż 17 laureatów cieszy nas jako organizatora konkursu oraz firmę doradczą, która od lat kształtuje na polskim rynku świadomość wagi tworzenia angażującego i przyjaznego środowiska pracy - dodaje Dukielska.

Wyniki ostatnich edycji Programu Najlepsi Pracodawcy pokazują, że wskaźnik zaangażowania wśród pracowników firm działających na polskim rynku systematycznie rósł w ostatnich 4 latach.

W zeszłym roku w badanych organizacjach wynosił 51 proc., co oznacza wzrost w stosunku do roku 2012 o 3 pkt. proc. W stosunku do roku 2010 natomiast wskaźnik zaangażowania wzrósł aż o 7 pkt. proc.

Wskaźnik zaangażowania dla Najlepszych Pracodawców 2013 ukształtował się na poziomie 77 proc. Oznacza to wzrost o 4 punkty procentowe w stosunku do roku 2012. Jest to wynik najwyższy z dotychczas odnotowanych w badaniu prowadzonym na rynku polskim.

- Rekordowe wyniki edycji 2013 oznaczają m.in., że coraz więcej firm przykłada wagę do posiadania zaangażowanych pracowników i menedżerów, jak również skutecznie realizuje strategie budowania ich zaangażowania w pracę. Tytuł Najlepszego Pracodawcy jest efektem działań podejmowanych codziennie przez organizację - ich odzwierciedleniem i ukoronowaniem, nagrodą przyznawaną przez najsurowszego z sędziów - samych pracowników - tłumaczy Zofia Dukielska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.