Analitycy o Andrzeju Klesyku: PZU zarządzał ktoś, kto bardzo dobrze rozumiał, co trzeba robić

Były prezes PZU Andrzej Klesyk jest bardzo dobrze oceniany przez inwestorów i rynek finansowy. Trudno będzie go teraz zastąpić - uważają analitycy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Analitycy o Andrzeju Klesyku: PZU zarządzał ktoś, kto bardzo dobrze rozumiał, co trzeba robić

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl/PAP

wnp.pl

9 gru 2015 9:25


Prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, uważa, że przez ostatnie kilka lat zarząd PZU pod kierownictwem Andrzeja Klesyka dokonał rewolucyjnych reform w spółce.

- Pokazał, że rzeczywiście spółka z obszaru ubezpieczeniowego może przynosić niezwykle duże dochody i mieć znaczącą pozycję w Europie. PZU zarządzał ktoś, kto bardzo dobrze rozumiał, co trzeba robić. Był problem komputeryzacji, pojawiała się zagraniczna konkurencja. Trzeba było więc mieć odpowiednie kwalifikacje, żeby podołać tym wyzwaniom. Klesyk zmierzył się z tymi wyzwaniami z sukcesem - wskazał ekspert.

Dodał, że prezesowi Klesykowi dobrze układała się współpraca z radą nadzorczą spółki. - Jest nowoczesnym menedżerem, świetnie wykształconym, z dużą znajomością tego obszaru działalności. Dziwię się obecnemu ministrowie skarbu, że pozwolił mu odejść - podkreślił Gomułka w rozmowie z PAP.

Mateusz Namysł z Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska powiedział nam, że prezes Klesyk był dobrze oceniany przez rynek finansowy. - Doprowadził do różnych zmian w spółce. Przede wszystkim zakończył konflikt z Eureko. PZU zwiększyło swoją efektywność. Był cenionym fachowcem i trudno będzie znaleźć osobę, która będzie miała takie poważnie jak prezes Klesyk - stwierdził makler.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.