Amerykanie mają problem z wydajnością pracy? Spadek wskaźnika

Wstępne dane amerykańskiego Departamentu Pracy sugerują, że spada w USA wydajność pracy. Jednocześnie wzrastają koszty pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amerykanie mają problem z wydajnością pracy? Spadek wskaźnika

PODZIEL SIĘ


Autor: AP

5 mar 2015 15:28


W ujęciu kwartalnym w IV kw. 2014 r. wskaźnik wydajności pracy, nie uwzględniający rolnictwa, zanotował spadek o 2,2 proc. Konsensus rynkowy wyniósł z kolei 2,3 proc. spadku w tym samym czasie.

Wydajność pracy oblicza się dzieląc wartość całości produkcji przez liczbę godzin przepracowanych przez pracowników, właścicieli i ich członków rodzin.

Amerykański Departament Pracy policzył także jednostkowe koszty pracy. W gospodarce USA (z wyłączeniem rolnictwa) wzrosły one w IV kw. 2014 r. o 4,1 proc. w ujęciu kwartalnym - wynika z ostatecznych danych Departamentu Pracy. Konsensus rynkowy w tym przypadku wynosił 3,1proc. wzrostu w ujęciu kwartalnym.

Jednostkowe koszty pracy oblicza się jako stosunek płacy za godzinę pracy do wydajności pracy. Departament Pracy podkreślił, że wzrost wynagrodzenia za godzinę zazwyczaj zwiększa jednostkowe koszty pracy, a wzrost wydajności na godzinę zazwyczaj je obniża.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.