Amazon sprzedaje polskie centrum logistyczne

Firma Amazon sprzedała za około 70 mln euro pierwsze centrum logistyczne na terenie Polski. To obiekt w Bielanach Wrocławskich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon sprzedaje polskie centrum logistyczne

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

23 lut 2016 12:06


Kupującym jest firma GLL Real Estate Partners. Jak zapewnia jednak Marzena Więckowska, rzecznik prasowy firmy Amazon Polska, firma zobowiązała się do utworzenia długofalowych miejsc pracy w Polsce i ta transakcja nie zmienia jej zaangażowania w prowadzenie działalności na polskim rynku.

- W naszej historii przeprowadziliśmy wiele tego rodzaju transakcji na całym świecie, zwłaszcza, że są one standardem, w sektorze, w którym prowadzimy działalność - dodaje.

Działania operacyjne Amazon w Polsce opierają się na sieci trzech centrów logistycznych zajmujących w sumie powierzchnię niemal 300 tys. metrów kwadratowych. Do chwili obecnej firma utworzyła w polskich centrach logistycznych 4,5 tys. stałych miejsc pracy i nadal prowadzi rekrutację. 

GLL Real Estate Partners na terenie Polski posiada m.in. projekty biurowe Green Day, Kazimierz Office Center, Liberty Corner, Marynarska Point II, Griffin House oraz Renaissance. Firma zarządza łącznie aktywami o wartości ponad 5 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.