Property News

Amazon sprzedaje polskie centrum logistyczne

0 0
Amazon sprzedaje polskie centrum logistyczne
Do chwili obecnej firma Amazon utworzyła w polskich centrach logistycznych 4,5 tys. stałych miejsc pracy i nadal prowadzi rekrutację. (fot. Amazon.com)

Firma Amazon sprzedała za około 70 mln euro pierwsze centrum logistyczne na terenie Polski. To obiekt w Bielanach Wrocławskich.

Kupującym jest firma GLL Real Estate Partners. Jak zapewnia jednak Marzena Więckowska, rzecznik prasowy firmy Amazon Polska, firma zobowiązała się do utworzenia długofalowych miejsc pracy w Polsce i ta transakcja nie zmienia jej zaangażowania w prowadzenie działalności na polskim rynku.

- W naszej historii przeprowadziliśmy wiele tego rodzaju transakcji na całym świecie, zwłaszcza, że są one standardem, w sektorze, w którym prowadzimy działalność - dodaje.

Działania operacyjne Amazon w Polsce opierają się na sieci trzech centrów logistycznych zajmujących w sumie powierzchnię niemal 300 tys. metrów kwadratowych. Do chwili obecnej firma utworzyła w polskich centrach logistycznych 4,5 tys. stałych miejsc pracy i nadal prowadzi rekrutację. 

GLL Real Estate Partners na terenie Polski posiada m.in. projekty biurowe Green Day, Kazimierz Office Center, Liberty Corner, Marynarska Point II, Griffin House oraz Renaissance. Firma zarządza łącznie aktywami o wartości ponad 5 mld euro.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.