Amazon doprowadza pracowników do granic wytrzymałości psychicznej

Amazon przeprowadza eksperyment. Stosując bazy danych i narzędzia psychologiczne, sprawdza, do czego jeszcze można skłonić pracowników biurowych, przesuwając granice tego, co akceptowalne w pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon doprowadza pracowników do granic wytrzymałości psychicznej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 sie 2015 10:48


Szokujące praktyki stosowane przez Amazona wobec własnych pracowników opisał amerykański dziennik "New York Times".

Założona i prowadzona przez Jeffa Bezosa spółka ma wprost odrzucać powszechnie przyjęte zasady zarządzania ludźmi. I w zamian stworzyła coś, co pracownicy nazywają "skomplikowaną maszyną do zaspokajania coraz większych ambicji Bezosa".

"New York Times" porozmawiał z ponad 100 byłymi i obecnymi pracownikami Amazona - choć większość z nich, począwszy od najniższych szczebli, zobowiązuje się w umowach do zachowania milczenia. Poproszono ich o opisanie warunków pracy panujących w koncernie. Obraz, jaki uzyskali dziennikarze "NYT", jest przerażający. Według gazety "pracownicy są doprowadzani do granic wytrzymałości psychicznej w imię produktywności i wydajności".

Do sprawy odniósł się sam Jeff Bezos, założyciel i szef koncernu. Zręcznie odciął się od zarzutów, utrzymując, że "NYT" opisał równoległą, nieistniejącą rzeczywistość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.