Airbnb, Bain&Company, Guidewire. Oto najlepsze miejsca pracy według Amerykanów

0 0
Airbnb, Bain&Company, Guidewire. Oto najlepsze miejsca pracy według Amerykanów
Zwycięzcą okazał się portal Airbnb, umożliwiający wynajem pokojów, mieszkań i domów na terenie całego świata. Firma obecna na rynku od siedmiu lat, stała się również bardzo popularną platformą społecznościową w Polsce. Fot. Facebook

Amerykański portal rekrutacyjny Glassdoor.com ogłosił wyniki organizowanego od ośmiu lat rankingu Best Places to Work. Kto tym razem został liderem wśród pracodawców?

Wyniki tegorocznej edycji rankingu są dla wielu zaskoczeniem. Faworyt – Google – zajął dopiero 8 miejsce. Zwycięzcą okazał się portal Airbnb, umożliwiający wynajem pokojów, mieszkań i domów na terenie całego świata. Firma obecna na rynku od siedmiu lat, stała się również bardzo popularną platformą społecznościową w Polsce.

Drugie miejsce zajęła firma konsultingowa Bain & Company, która od ponad 40 lat doradza klientom między innymi w zakresie strategii organizacji, fuzji i przejęć, czy restrukturyzacji. W Polsce obecna jest od 2012 roku i zatrudnia kilkadziesiąt osób specjalizujących się w różnych sektorach gospodarki – m.in. finansach, energetyce, czy IT.

Czytaj też: KGHM, Zespół Elektrowni PAK i Volkswagen. Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

W tym roku w Warszawie Bain & Company otworzył centrum wsparcia kluczowych operacji dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w którym do końca przyszłego roku zatrudnienie znajdzie blisko 100 specjalistów.

Guidewire, zdobywca 3 miejsca to amerykańska firma wdrażająca systemy IT w branży ubezpieczeniowej. W ścisłej czołówce rankingu znalazł się również Hubspot i Facebook.

- Nasi pracownicy mówią, że dwa kluczowe czynniki wyróżniają Bain jako pracodawcę – komentuje wyniki rankingu Jacek Poświata, dyrektor zarządzający Bain & Company w Polsce. - Pierwszym jest ich realny udział w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów klientów. Drugi to nasza kultura pracy, która według pracowników znacząco wspiera ich rozwój zawodowy i osobisty – stwierdza Jacek Poświata.

Tegoroczne zestawienie stanowi już 8 edycję rankingu Best Places to Work, opracowanego na podstawie anonimowych opinii pracowników. W ubiegłym roku 3 czołowe miejsca zajęły Google, Bain & Company oraz Nestle Purina PetCare.

Pierwsza dziesiątka rankingu Glassdoor:

1. Airbnb

2. Bain & Company

3. Guidewire

4. Hubspot

5. Facebook

6. LinkedIn

7. Boston Consulting Group

8. Google

9. Nestle Purina PetCare

10. Zillow

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.