25 najlepszych międzynarodowych miejsc pracy

Światową czołówkę otwiera Google. Bezpośrednio za nim uplasowały się: SAS Institute, Netapp, Microsoft i W.L. Gore &Associates - jedyna w pierwszej piątce firma spoza sektora IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

25 najlepszych międzynarodowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 paź 2013 11:32


Listę 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie ogłosił Instytut Great Place to Work. Laureaci konkursu to najlepsi z najlepszych. Aby zdobyć to miano trzeba spełnić liczne kryteria, z których pierwsze, to uzyskanie wyróżnienia w krajowym konkursie na Najlepsze Miejsce Pracy.

W tegorocznej edycji konkursu (jesień 2012 - lato 2013) udział wzięło blisko 6 200 firm z 45 krajów. 25 najwyżej sklasyfikowanych międzynarodowych firm zostało wybranych spośród 1000 organizacji o zasięgu globalnym.

Kolejnym kryterium, jakie musieli spełnić laureaci, to obecność na co najmniej 5 krajowych listach Najlepszych Miejsc Pracy. W tym miejscu warto podkreślić fakt, że aż 3 tegoroczne Najlepsze Międzynarodowe Miejsca Pracy na świecie - SAS Institute, Microsoft i Mars - to także laureaci polskiej Listy Najlepszych Miejsc Pracy, ogłoszonej w marcu b.r.

Miejsce pośród Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie zarezerwowane jest dla firm zatrudniających globalnie co najmniej 5 tysięcy pracowników, w tym przynajmniej 40 proc. poza granicami kraju, w którym mieści się siedziba firmy.

Dodatkowe punkty firmy otrzymują za liczbę krajów, w których firma brała udział w konkursie Great Place to Work oraz za aktywność samych pracowników, czyli za możliwie najbardziej liczny ich udział w badaniach prowadzonych w ramach konkursu przez Instytut Great Place to Work.

Najliczniej reprezentowanym wśród laureatów sektorem jest ‘wytwarzanie i produkcja' - firmy produkcyjne stanowią na Liście 29 proc. Niewiele mniej firm udało się wprowadzić na listę sektorowi IT - firmy działające w obszarze technologii informatycznych stanowią 25 proc. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowały się firmy z sektora biotechnologia i przemysł farmaceutyczny oraz hotele i restauracje z udziałem po 13 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.