25 najlepszych międzynarodowych miejsc pracy

0 0

Światową czołówkę otwiera Google. Bezpośrednio za nim uplasowały się: SAS Institute, Netapp, Microsoft i W.L. Gore &Associates - jedyna w pierwszej piątce firma spoza sektora IT.

Listę 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie ogłosił Instytut Great Place to Work. Laureaci konkursu to najlepsi z najlepszych. Aby zdobyć to miano trzeba spełnić liczne kryteria, z których pierwsze, to uzyskanie wyróżnienia w krajowym konkursie na Najlepsze Miejsce Pracy.

W tegorocznej edycji konkursu (jesień 2012 - lato 2013) udział wzięło blisko 6 200 firm z 45 krajów. 25 najwyżej sklasyfikowanych międzynarodowych firm zostało wybranych spośród 1000 organizacji o zasięgu globalnym.

Kolejnym kryterium, jakie musieli spełnić laureaci, to obecność na co najmniej 5 krajowych listach Najlepszych Miejsc Pracy. W tym miejscu warto podkreślić fakt, że aż 3 tegoroczne Najlepsze Międzynarodowe Miejsca Pracy na świecie - SAS Institute, Microsoft i Mars - to także laureaci polskiej Listy Najlepszych Miejsc Pracy, ogłoszonej w marcu b.r.

Miejsce pośród Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie zarezerwowane jest dla firm zatrudniających globalnie co najmniej 5 tysięcy pracowników, w tym przynajmniej 40 proc. poza granicami kraju, w którym mieści się siedziba firmy.

Dodatkowe punkty firmy otrzymują za liczbę krajów, w których firma brała udział w konkursie Great Place to Work oraz za aktywność samych pracowników, czyli za możliwie najbardziej liczny ich udział w badaniach prowadzonych w ramach konkursu przez Instytut Great Place to Work.

Najliczniej reprezentowanym wśród laureatów sektorem jest ‘wytwarzanie i produkcja' - firmy produkcyjne stanowią na Liście 29 proc. Niewiele mniej firm udało się wprowadzić na listę sektorowi IT - firmy działające w obszarze technologii informatycznych stanowią 25 proc. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowały się firmy z sektora biotechnologia i przemysł farmaceutyczny oraz hotele i restauracje z udziałem po 13 proc.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.