10 najlepszych prezesów spółek giełdowych

0 0
10 najlepszych prezesów spółek giełdowych

TNS Polska na zlecenie "Pulsu Biznesu" przeprowadziła badanie "Giełdowa Spółka Roku 2012". Kompetencje zarządów firm oceniało ponad 180 maklerów, analityków i doradców.

96,2 pkt na 100 możliwych zdobyło LPP, bezapelacyjny zwycięzca we wszystkich kategoriach. Zarząd, w którym zasiada Dariusz Pachla uzyskał znacznie wyższą ocenę niż przed rokiem (82,6 pkt).

Na drugim miejscu znalazł się Wawel, który w czołówce kategorii "kompetencje zarządu" jest obecny od lat. Obecnie na czele zarządu zasiada Dariusz Orłowski.

Ostatnie miejsce na podium, awansem z piątego miejsca, zajął Cyfrowy Polsat, którego obecnym prezesem jest Dominik Libicki. Czwarte miejsce należy do firmy Integra.pl z Rafałem Brzóską na czele. Szef operatora paczkomatów wyróżnienie to otrzymał trochę na kredyt, bo spółka dopiero stoi u progu ekspansji zagranicznej.

Na miejscu piątym przeskokiem, bo aż z 76. miejsca, awansowała firma KGHM z Herbert Wirthem na czele. Prezes wyprowadził firmę za granicę i wprowadził ją do czołówki rankingu Giełdowa Spółka Roku.

Eksperci docenili również Janusza Niedźwieckiego, ustępującego prezesa Apatora. Kierowany przez niego zarząd awansował w rankingu z 109. na szóste miejsce.

Na następnych miejscach uplasowała się kolejno Amika z Jackiem Rutkowskim na czele, Bogdanka, której roszady w zarządzie nie przeszkodziły w tym, aby spółkę nagrodzono ósmym miejscem w rankingu oraz spółka Quercus TFI z prezesem Sebastianem Buczkiem, której docenienie było prezentem na piąte urodziny firmy.

Pierwszą dziesiątkę rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii kompetencje zarządu zamyka Luis Amaral, prezes Eurocashu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.